Toataimi puhastades tuleks esmalt määrata taime lehe tüüp ja sellest lähtudes saab teha ka puhastamise meetodi valiku.

Pehmete lehtedega taimed (nt sõnajalad, tiigerlehikud, tõlvlehikud) saab puhtaks pesta dušši all. Seda tasub kindlasti teha pigem hommikul, et õhtuks oleks liigne niiskus ära kuivanud. Lisaks soovitame dušši all taime pestes mullapinna näiteks kilega kinni katta. Sellisel juhul ei lähe taimelt tulev mustus ja parasiidid mulla sisse, mullapind ei vetti läbi ja ka duššinurk jääb puhtam.

Karvaste lehtedega taimi (nt varjukannikesed, sukulendid ja kaktused, sarvsõnajalad) ei maksa duššitada. Neid saab puhastada tolmuharjaga või tolmuimejaga, aga sellisel juhul peab olema hästi nõrk režiim, et taimele liiga ei teeks.

Nahkjate lehtedega taimede puhul (nt kummi-viigipuu, meeldiv monstera, palmid, havisabad) saab kasutada spetsiaalset leheläiget, mis ka tõrjub tolmu. Seda võiks teha umbes kaks korda aastas, mitte tihedamini. Tegevus käib nii, et alguses tuleb taim puhta veega märjaks pritsida ja seejärel paberi või lapiga suurema vee maha pühkida. Lõpetuseks lasta leheläiget niiskele lehele. Muidugi võib kasutada taime pritsimise asemel ka taimede puhastuslappe. Need on enamasti mõeldud küll orhideedele, aga tegelikult võib neid kasutada ka teistele nahkjate lehtedega taimedele.

Allikad: Hansaplant, Maakodu

LOE LISAKS: