Plaanid seina katta tahvlivärviga? Viis asja, millele enne mõelda


Plaanid seina katta tahvlivärviga? Viis asja, millele enne mõelda
Foto: Shutterstock

Tahvlivärv võib olla väga leidlik idee, kui soovid ruumi vähese vaevaga pisut omapärasemaks muuta. Omi plusse tahvlivärvil ju on — näiteks pole vaja muretseda piltide pärast, sest võid seinale iga kell midagi joonistada. Ja kui pilt või sõnum seinal ära peaks tüütama, saab selle lihtsalt maha pesta. Samuti on tahvlivärviga kaetud sein, kuhu märkmeid teha, praktiliseks abiliseks köögis või kodukontoris. Halvasti värvitud sein võib osutuda aga tõeliseks nuhtluseks, seega tasub värvimisel ja pinna ettevalmistamisel silmas pidada neid viite nõuannet!

Seina tekstuur

Kui sein on krobeline, on tahvlivärvi keerukam kasutada. Enne tahvlivärvi kasutamist tuleks krobeline sein võimalikult tasaseks pahteldada. Kui seinal on vaid õrn tekstuur, võib pahteldamise asemel proovida seda ka liivapaberi abiga pisut siledamaks lihvida.

Seinale on vajalik kanda vähemalt kaks kihti värvi

Mida rohkem kihte seinale kannad, seda ühtlasem jääb pind. Tahvlivärvi kasutades võiksid kanda seinale vähemalt kaks kihti, kuid parema tulemuse nimel ei tee liiga ka kolm kuni neli kihti värvi. Kokkuvõttes sõltub kõik seina pinnast ja värvi kvaliteedist.

Kuivamine võtab kolm päeva aega

Tahvlivärviga kaetud ala peaks kuivama vähemalt kolm päeva, enne kui sellele kriidiga joonistama hakkad. Kui sein on kuivanud, kata see üleni kriidiga ja seejärel pühi kriit kuiva rätikuga maha. Peale seda on sein kasutamiseks valmis.

Seotud lood:

Tahvlivärviga kaetud seinale saad kinnitada ka magneteid

Sega tahvlivärv magneetilise kruntvärviga kokku ning tulemuseks saadki magneetilise pinna. Et värvitud pinnale magnetid aga päriselt ikka kinni jääksid, on sellele vaja kanda vähemalt kolm kihti värvi.

Kui seina värvida ei soovi, leidub ka teisi variante

Näiteks saad osta seinale kleebitava tapeedi, millele saad samuti kriidiga joonistada, kuid mille saad soovi korral hiljem eemaldada.

Allikas: housebeautiful.com

LOE LISAKS:

Viis levinumat viga, mida kodus ise remonti tehes vältida tasuks

Viis soodsat võimalust, kuidas köögile värskem välimus anda

Kaheksa olulist sammu, mida seinte kruntimisel ja värvimisel silmas pidada