Kas tulevikus on kodukeemia saadaval vaid kapslite ja graanulitena?


Kas tulevikus on kodukeemia saadaval vaid kapslite ja graanulitena?
Foto: mirjamdebruijn.com

Kas kujutaksid ette olukorda, kus arvukaid šampooni- ja puhastusvahendite pudeleid asendaksid pisikesed graanulid ja tabletid, mis tuleb ise kodus veega kokku segada ja omale meelepärasesse pudelisse pakendada? Just sellise loodussäästliku idee on välja käinud Hollandi disainer Mirjam de Bruijn.

Projekt nimega “Twenty” (kakskümmend) sai alguse lihtsast teadmisest — nimelt peitub enamikes puhastusvahendites, mida tarbime umbes 80% vett ja 20% aktiivseid aineid. Milleks aga vett lihtsalt niisama mööda maailma laiali transportida ja sellega loodust saastada, kui saab ka teisiti?

Tableti, graanuli või kapsli kujul on võimalik puhastusvahendeid palju kompaktsemalt pakendada ning kasutada selleks näiteks ümbertöödeldud paberit ja pappi. Lisaks sellele, et tooted ei võta transportides enam nii palju ruumi ja aitavad vähendada CO2 emissiooni, jääb ära ka tüütu probleem plastikuga, mille piiramisele peaksid tootjad hakkama palju tõsisemalt mõtlema.

de Bruijn on võtnud eesmärgiks panna tootjad nutikalt tootma ja tarbijad nutikalt tarbima ning loodab, et ühel päeval muutub tema kontseptsioon igas majapidamises tavapäraseks rituaaliks.

Seotud lood:

Lisaks kodukeemiale ja šampoonitablettidele saame ehk tulevikus taaskohtuda ka nõukogude ajast tuttavate pulbri kujul hambapastadega.

Vaata videost, kuidas sedalaadi tooteid kasutada (inglise keeles):

Allikas: mirjamdebruijn.com

LOE LISAKS:

Löö vannituba läikima koduste vahenditega!

Kasulikud nipid, mille abil ebameeldivad lõhnad kodust eemal hoida

Ettevaatust, tapeet! Kas teadsid, et teatud tüüpi seinakatted sisaldavad surmavalt ohtlikke raskemetalle?