TASUB MINNA: õitsvad kevadlilled ja kodumaine disain Tallinna botaanikaaias


TASUB MINNA: õitsvad kevadlilled ja kodumaine disain Tallinna botaanikaaias
Botaanikaaed

13. mail toimub Tallinna botaanikaaias tulpidele ja nartsissidele pühendatud teemapäev “Kevad aias. Nartsissist tulbini”, kus lisaks lilleilu nautimisele saab disainilaadalt osta Eesti disainerite loodusest ja taimedest inspireeritud tooteid. Teemapäeva ühe kuraatori Tiia Jaanuse sõnul on botaanikaaias varased tulbid ja nartsissid heitliku kevadilma kiuste oma õied avanud.

“Nädal tagasi, kui lumi ühtäkki maha sadas, olime veidi ärevil, kas tulbid, nartsissid ja hüatsindid jõuavad oma õied 13. maiks avada. Varasematest õitsejatest lillemeri on väga kaunis,” selgitas kuraator.

Teemapäeva ekskursioonidel botaanikaaias tutvustatakse sibullilli, tulpide ja nartsisside kõrval näiteks püvililli ja kobarhüatsinte.

Müüakse ka kevadisi lilleseadeid õueterrassile ja erinevaid taimi ning aiakaupu.

Teemapäeva disainilaadal müüvad Eesti disainerid loodusest ja taimedest inspireeritud tooteid. Disainilaadal on teiste hulgas esindatud ka koduga seotud disainitooted: Karmen Saat (keraamika), Lorestamp (kummist käsitöötemplid), Signe Seebid (kosmeetika), SUvalgus (taimevalgustid), Arkiplant (õhutaimed) ja MiuRiO Decor (deokoratiivpadjad, siidsallid).

Vaata programmi ja muud infot vt botaanikaaed.ee/piletid.

LOE VEEL:

Seotud lood:

AIAHOOLIK: kiusatustest, kaktusemullatud taimedest ja õnnelikest juhustest

AIADISAINER: Kuidas kujundada aeda — aiakujunduse 10 momenti

Oivalise terrassi ümber kujundatud noor ja võluv aed