Viis ebatavalisse kohta rajatud kodu — postkontorist kirikuni


Viis ebatavalisse kohta rajatud kodu — postkontorist kirikuni
Foto: Jo Cowen Architects/West Architecture

Suurlinnades, kus elanike arv iga päevaga kasvab ja ruutmeetril on suur väärtus, ei ole midagi erilist, kui arhitektid muudavad koduks ka esmapilgul selleks sobimatud hooned. Tühjana seisev kirik, postkontor või pagarikoda võib nutika planeerimise tulemusena muutuda kellegi jaoks tõeliselt eriliseks ja omapäraseks koduks. Tutvume lähemalt viie sellise elamisega!

1. Endisesse metodisti kirikusse rajatud elamine

Londonis asuv kõrgete lagede ja avarate akendega endine kirikuhoone kohandati loftilikuks elupinnaks juurde ehitatud poolkorruse abil. Kodu keskseks ruumiks on avar köök ja söögituba, kust viib massiivne metalltrepp magamistoakorrusele.

Fotod 2x: West Architecture

2. 19. sajandi pagarikoja uus hingamine

Londoni ühest kunagisest suurimast pagarikojast kaheteistkümneks korteriks ümber ehitatud elamu paistab silma industriaalse stiili poolest. Mõnevõrra on säilitatud autentseid detaile, mida on kombineeritud kaasaegsete lahendustega.

Fotod 2x: jocowenarchitects.com

Seotud lood:


3. Postkontorist ultramoodsaks koduks

Endisesse postkontorisse rajatud modernses korteris loovad isikupära perforeeritud betoon ja roostekarva teraspaneelid. Sooja hubasust asendab tõeliselt avangardistlik lähenemine.

Fotod: 1508london

4. Hobusetallist mugavaks külalistemajaks

Kui ostetud majaga tuleb kaasa tühjana seisev ja lagunev hobusetall, siis sellestki on võimalus omanäoline elamine kujundada. Avar hoone sai endale täiendavad aknad ning planeering mõeldi läbi vastavalt pererahva soovidele — et seal oleks võimalik kodukontorit pidada ja vajadusel sõpru-tuttavaid majutada.

Fotod 3x: Shed Architecture and Design

Viimistlus on helge ja valge. Põrandat katab igati praktiline betoon. Köök ja magamistuba on avarast pearuumist eradatud lõbusalt kollaste lükandustega.

5. Korter õlletehases

Poolas asuvas Lublini linnakeses arendati vanast õlletehasest ( Vetter Brewery) omanäolistest korteritest koosnev hotell. Tehasehoonele iseloomulikud suured aknad toovad tubadesse rohkelt valgust, mida on rõhutatud skandinaavialikult minimalistliku sisekujundusega. Põrandaid katab paljudes ruumides valgeks võõbatud kalasabaparkett. Sisustusaksessuaarid pärinevad kohalikelt kunstnikelt ja Taani disaineritelt.

Fotod 3x: Projekt Praga

LOE VEEL ERILISTEST KODUDEST:

ENNE JA PÄRAST: Avalikust käimlast sai õdus kodu

Endisesse koolimajja rajatud õdus kodu

Kirikusse ehitatud kodu