NIPID │ Kuidas vintage-mööblit kõige paremini interjööri sobitada


NIPID │ Kuidas <em>vintage</em>-mööblit kõige paremini interjööri sobitada
Foto: Shutterstock

Viimaste aastate suur armastus vintage-mööbli vastu ei ilmuta mitte ühestki otsast raugemise märke — vastupidi, tundub, et see muutub hoopis iga päevaga veelgi populaarsemaks ja armastatumaks — seda kasutatakse nii kodudes, kontorites kui ka teistes avalikes ruumides. Millega peaks aga arvestama, et see imeline stiil oma nime ja au vääriline oleks ning interjööris eriliselt välja paistaks?

Paljud arvavad, et vintage-mööbel on vana ja kulunud, justkui “odav” variant kodu sisustamiseks. Tegelikkuses võivad aga mööbliesemed, millel vanust 20-100 aastat, olla väga stiilsed, väärtuslikud ja haruldased. Tegemist ei ole veel antiigiga, kuid kahtlemata pole vintage-mööbel ka see, mis käib kaasaegse mööbli alla. Seetõttu on esemed suhteliselt ainulaadsed, kvaliteetsed ja omanäolised. Muidugi on ka vintage-mööblil erinevad stiilid, mis võivad päritolust sõltuvalt päris palju erineda.

Foto: Alvhem.com

Mida teha, et vintage-mööblit kõige paremini ruumi sobitada?

1. Jää truuks korraga ühele stiilile

Vintage on konkreetne stiil, mida sisekujundusse valides tuleks iga detaili puhul jälgida. See tähendab, et iga asi ei pea toas olema vintage, kuid erinevaid stiile kokku sobitades tasub olla ettevaatlik. Kui stiilid on liiga erinevad, siis võivad need üksteist “sööma” hakata, laskmata vintage-mööblil särada. Pigem on soovituslik hoida stiilid sarnased, et need toetaksid üldist visuaali. Nii sobib hästi kokku näiteks minimalistlik ja vintage stiil, mis toetavad üksteise eripärasid ja mis omavad üht lähtepunkti.

Seotud lood:

2. Vähem on rohkem

Kui terve ruum on mööblist väga täis topitud, siis ei pääse õitsele ükski ese. Mõistlik on hoida puhast joont ning mitte kuhjata tuba mööbliga üle. Siinkohal kehtib lause, et vähem on rohkem, sest siis on toas ruumi, õhku, stiili ja iga ese rohkem nähtav. Lisaks ei kogune siis liigselt asju, mis toodavad seisvat energiat.

3. Leia fookuspunkt

Kui tuppa asetada üks eriti äge vintage-kapp, laud, tool või diivan, siis tasub ülejäänud sisustus luua selliselt, et see toetaks fookuspunkti. Ideaalne on seda teha valgustusega, aga suurepärast tulemust on võimalik saavutada ka kavala paigutusega, värvide või pisidetailidega, näiteks maal diivani kohal või valgusti vintage laua peal.

Foto: Alvhem.com

4. Hoolda mööblit õigesti

Iga mööbel vajab hooldust, kuid vintage-mööbel nõuab seda oma pika ajaloo tõttu eriti. Sageli on sellest ajast pärit mööbliesemed oluliselt kvaliteetsemad ja vastupidavamad kui tänapäeva kiirtoodang, aga see ei vabasta mööbli hooldamisest. Hoia oma mööblit, kasuta spetsiaalseid puhastus- ja hooldusvahendeid ja lase aeg-ajalt spetsialistil oma vintage-mööbel üle vaadata. Nii saad olla kindel, et see püsib kaua!

Kust vintage-mööblit leida?

See on tõenäoliselt kõige keerulisem küsimus, sest tõelist rariteeti peab sageli justkui tikutulega taga otsima. Tihti ei leia ka veebipoode või oksjonikeskkondi surfates just seda õiget, sest tegu ei ole masstoodanguga, mida kõik kaubalaod pidevalt täis on. Tausub usaldada head õnne ja hoida silmad pidevalt lahti, seda nii internetis surfates kui ka näiteks Uuskasutuskeskust külastades.

Allikas: Uuskasutuskeskus

LOE LISAKS:

10 lahedat ideed, kuidas antiiki moodsasse interjööri sobitada

FOTOD │ Sisekujundustrendid, mida sel sügisel tervitada ja millel lasta minna

Seitse kasulikku toataime, mis tõstavad tuju