Kliimapagulased, kiirustage! Sardiinias müüakse maju kõigest ühe euroga

 (8)
Kliimapagulased, kiirustage! Sardiinias müüakse maju kõigest ühe euroga
Foto: Shutterstock

Miski ei kõla paremini, kui armas suvekodu idüllilisel Sardiinia saarel, kuhu külma ja tuisuse veebruariilma eest põgeneda. Nüüd võivad aga nii mõnegi kliimapagulase unistused reaalsuseks saada, sest Sardiinias on müüki tulnud terve hulk maju, mille hind on vaid üks euro. Nagu liiga hästi kõlavate pakkumistega ikka juhtub olema, on tehingul üks pisike “aga”.

Uueks omanikuks saab tingimusel, et kolme aastaga korrastatakse omandisse antud kinnisvara. Keskmiselt prognoositakse ühe objekti kordategemiseks 22 500 eurot, mis ei ole aga Eestimaa suvilate hindu arvesse võttes ka just üüratu summa. Renoveerimistööd peavad mahtuma kolme aasta sisse.

Kinnisvara pakutakse maalilises Ollolai alevis, mis on viimase 50 aasta jooksul oma elanikkonnast kaotanud poole. Hiilgeaegadel 2250 elanikuga asumist on saanud vaid 1300 pealine kogukond, mida kohalik omavalitsus üritab nüüd suuremast hääbumisest päästa. Kardetakse, et piirkond võib muutuda tõeliseks kummituskülaks ning seda üritatakse iga hinna eest vältida. Ollolais leidub palju vanu maju, mida kunagi asustasid talunikud, kuid mis nüüd tühjalt ja nukralt lagunevad ning kordategemist ootavad. Noored on kolinud saarelt mandrile ning nagu siingi, ähvardab maapiirkondi tühjaksjäämine.

Seotud lood:

Kuigi Ollolai asub sisemaal, siis lähim rannajoon asub vaid paarikümne kilomeetri kaugusel.

Samuti saab nautida kohalikku kulinaariat ja taskohaste hindadega veine.

Ollolais on praeguseks läinud müüki juba kolm maja ning taotlusi on vastu võetud veel ligi saja maja ostmiseks. Kes võileivahinnaga kinnisvara soovib, sel tasub kiirustada, sest müüki on pandud umbkaudu 200 maja ja taotluste vastuvõtmine lõpeb 7. veebruaril kell 14.00. Huvilistel tasub aga edaspidigi silmad lahti hoida, sest Itaalia maapiirkondades on sarnaseid pakkumisi tehtud varemgi ja ilmselt tehakse neid ka tulevikus!

Allikas: CNN

LOE LISAKS:

VANAD FOTOD: tuntud Eesti arhitektuuripärlid, mida enam olemas ei ole

Vaata pilte David Bowiele kuulunud villast fantaasiasaarel

FOTOD: 23 ideed — ehita endale täiuslik saun!

Helge ja kaunis maakodu oma õunaaia ja veinikeldriga