Kitš või luksus? Iluliistud ja karniisid sisekujunduses


Kitš või luksus? Iluliistud ja karniisid sisekujunduses
Фото: H&M Home / Alvhem

Iluliistud ja dekoorielemendid on kuulunud luksuslike kodude ja juurde juba iidsetest aegadest. Pole kahtlustki, et hästi valitud dekoor lisab kodule suursugust joont ja väärtust. Ajaloolisesse majja sobivad laekarniisid ja iluliistudega seinapaneelid kui valatult. Kuidas on aga lood uuemate kodudega ning mida tasuks oma kodu dekoreerimisel silmas pidada, et tulemus ei mõjuks ülepakutult? Jagame nõuandeid ja stiilinäiteid!

Kui veel mõni aeg tagasi peeti nikerdatud laekarniiside kleepimist uude kortermajja pigem stiiliäparduseks, siis seoses art deco uue tulemisega hinnatakse ajalooliste detailide segamist moodsate sisustusaksessuaaridega rohkem kui kunagi varem.

Foto: H&M Home

Enne iluliistude paigaldamist tasuks siiski läbi mõelda, millist tüüpi liist koju sobib ning arvestada ka ruumi suurusega. Kõrgemad laed ja ajaloolisem miljöö lubavad laiemaid ja uhkemaid liiste. Madala laega pisikesele ruumile ei pruugigi see iludetail midagi erilist juurde anda. Kui, siis tasuks proovida kitsamat ja lihtsamat liistu. Ühtlasi tasub silmas pidada, et tumedam viimistlus toob liistu rohkem esile. Hele sein sulab valgete karniisidega kokku ja kui soovida efektsemat tulemust, tuleks valida laiem liist.

A post shared by Houzz UK and Ireland (@houzzuk) on

Seotud lood:

Dekoorielemendid sulanduvad ruumi paremini, kui kõik detailid on hästi läbi mõeldud. Kui tahad pilkupüüdvat laekarniisi, ära unusta tähelepanu pöörata ka põranda- ja ukseliistudele. Ideaalis võiksid nad järgida kõik sama stiili, vastasel juhul mõjub tulemus veidralt.

Samuti tasub mõelda, millist mööblit uhke dekooriga viimistletud ruumi valida. Mõistlik oleks jääda mööbli ja teiste sisustusaksessuaaride suhtes tagasihoidlikuks, sest vastasel juhul on ruumis kõike liiga palju.

Tagasihoidlik tasuks olla ka värvide ja mustritega. Kindlasti ei pea uskuma arusaama, justkui sobiks ajalooliste detailidega interjööri vaid raske antiikmööbel. Elegantselt mõjuvad ka modernsed ja minimalistlikud vormid.

Ka laeroseti külge võib uhke kroonlühtri asemel riputada julgelt mõne trendika laelambi.

Foto: Alvhem.com


Head katsetamist!

LOE LISAKS:

Luksuslikud kodud 100 aastat tagasi — vaata Eesti mõisate ajaloolisi interjööre!

Sügisesed ideed sisustuspoodidest: pehmus, hubasus ja sügavad värvitoonid

Põhilised vead, mida halli värviga kodu kujundades tegema kiputakse