FOTOD | Vaata sisearhitektide liidu aastapreemiate nominente ja vali oma lemmik!

Hääletada saab kuni 2.12 kl 9
FOTOD | Vaata sisearhitektide liidu aastapreemiate nominente ja vali oma lemmik!
Foto: Tõnu Tunnel / Terje Ugandi

Peagi jagatakse Eesti arhitektuuripreemiaid. Tartu Kammivabrikus kuulutatakse 6. detsembril välja sisearhitektide liidu, arhitektide liidu, maastikuarhitektide liidu ja Eesti Kultuurkapitali laureaadid. Siin on sisearhitektide liidu nominendid, kelle seast saad valida oma lemmiku. Kõige enam hääli saanud objekt saab publiku lemmiku tiitli.

Tutvu 25 nominendiga ja seejärel saad allpool anda oma hääle.

1. ARS Projekti büroo
ASUKOHT: Põhja pst 27a, Tallinn
AUTORID: Rene Safin, Reio Raudsepp (Ars Projekt)
TELLIJA: ARSPROJEKT
EHITAJA: Imre Mäesepp (Konstrukt)
FOTOD: Tõnu Tunnel

2. Arvo Pärdi keskus
ASUKOHT: Kellasalu tee 3, Laulasmaa
AUTORID: Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos)
PROJEKTIJUHT: Alexandra Sobral (Nieto Sobejano Arquitectos)
MEESKOND: Simone Lorezon, Covadonga Blasco, Pablo Gómez, Víctor Mascato, Michele Versaci, Adrián Rodríguez
KOHALIK PARTNER: Ra Luhse, Kristine Kurro, Angela Talumets, Tanel Tuhal (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal), Tanel Teder (Nüüd Arhitektid)
KONSTRUKTOR: Andres Hirve (PIKE)
PÕHIPROJEKT: HEVAC
AKUSTIKA: ARAU Acustica
VALGUSTUSE KONSULTANT: Ignacio Valero
TELLIJA: SA Arvo Pärdi Keskus
EHITAJA: Ehitustrust
FOTOD: Roland Halbe


3. Bernt Notke maali "Surmatants" uus ekspositsioon
ASUKOHT: Niguliste 3, Tallinn
AUTOR: Liis Lindvere (Koko arhitektid)
INSENERTEHNILINE OSA: Rando Tomson (Constructo)
METALLITÖÖD: HN Steel
PINGI TEOSTAJA: Baltic Wood Partners
TELLIJA: SA Eesti Kunstimuuseum
FOTOD: Tõnu Tunnel

4. Codeborne´i büroo
ASUKOHT: Ülemiste kvartal, Tallinn
AUTORID: Marita Mätas, Kätlin Ölluk, Alina Undusk
TELLIJA: Codeborne
EHITAJA: Marko Vilumaa (Embach Ehitus)
FOTOD: Tõnu Tunnel

5. Eesti Kunstiakadeemia
ASUKOHT: Põhja pst 7, Tallinn
AUTORID: Tarmo Piirmets, Raul Tiitus; kaasa töötasid Birgit Palk, Inna Fleišer (Pink)
KONKURSI MEESKOND: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann (KUU arhitektid)
ARHITEKTUUR: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann, Kalle Komissarov, Rene Sauemägi (KUU arhitektid)
EUGEN HABERMANNI HOONEOSA FASSAADIDE RESTAUREERIMINE: Katrin Etverk, Ketlyn Tänavsuu (Arhitektuuribüroo Katrin Etverk)
MAASTIKUARHITEKTUUR: Karin Bachmann, Mirko Traks, Uku Mark Pärtel (KINO maastikuarhitektid)
KONSTRUKTSIOONID: Tõnu Peipman, Tom Arula, Piret Lindma, Andres Sokk
PROJEKTEERIMISE PROJEKTIJUHT: Jaan Aru
TELLIJA: Eesti Kunstiakadeemia
EHITAJA: Astlanda Ehitus
FOTOD: Tõnu Tunnel, Päär Keedus.

6. Eesti suursaatkond Moskvas
ASUKOHT: Malõi Kislovski pereulok 5, Moskva
AUTORID: Margit Argus, Margit Aule, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid); kaasa töötas Maris Kerge
PEAPROJEKTEERIJA: Innopolis Insenerid
HALJASTUS: Tiina Tuulik
VALGUSDISAIN: Siim Porila
TELLIJA: Riigi Kinnisvara
EHITAJA: Martin Sigus (Nordeo E)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

7. Fraktali büroo
ASUKOHT: Vana-Posti 7, Tallinn
AUTORID: Jan Skolimowski, Maie Raud (KAMP Arhitektid)
TELLIJA: Fraktal
EHITAJA: Ivari Köster (Hardest Ehitus)
FOTOD: Tõnu Tunnel

8. Harjumaa kohtuhoone
ASUKOHT: Lubja 4, Tallinn
AUTORID: Ville Lausmäe, Peeter Klaas, Kadi Karmann, Pille Lausmäe-Lõoke, Gerly Vaikre, Kerli Lepp, Mirell Ülle, Anna Kangur; kaasa töötasid Maria Liiva, Kristiina Arusoo, Katrin Talvik
ARHITEKTUUR: Andres Siim, Kristel Ausing (Arhitektuuristuudio Siim & Kreis)
PEAARHITEKT: Lauri Laisaar (Novarc Group)
PEAPROJEKTEERIJA: Novarc Group
TELLIJA: Riigi Kinnisvara
EHITAJAD: Ehitusfirma Rand ja Tuulberg, Astlanda
FOTOD: Maris Tomba

9. IT-agentuuri peahoone
ASUKOHT: Vesilennuki tn 5/7, Tallinn
AUTORID: Margit Teikari, Tuuli Trei
ARHITEKTUUR: Jaan Kuusemets (DAGOpen Arhitektuuribüroo), Üllar Ambos (Lünk Arhitektid), Erko Luhaaru, Pille Noole, Ioannis Lykouras (DAGOpen Arhitektuuribüroo)
MAASTIKUARHITEKTUUR: Kristiina Hellström
AKUSTIKAKONSULTANT: Linda Madalik
AATRIUMI KUNSTITEOSE AUTOR: Maret Sarapu
ERIDISAINIGA VALGUSTID: Tarmo Luisk
TELLIJAD: Riigi Kinnisvara, EU-LISA
EHITAJA: Mihkel Kuuse (Fund Ehitus)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

10. Korterelamu TOOM-KUNINGA tänaval
ASUKOHT: Toom-Kuninga 21, Tallinn
AUTORID: Kadri Tamme, Liis Saarnak, Elin-Harriet Helemäe
ARHITEKTUUR: Mihkel Tüür, Ott Kadarik (Kadarik Tüür Arhitektid)
TELLIJA: Liven Kodu 7
EHITAJA: Mario Pajuste (Merko Ehitus)
FOTOD: Tõnu Tunnel

11. Meelelahutuskeskus Forrest
ASUKOHT: Rüütli 7, Tartu
AUTORID: Kadri Tamme, Harri Kaplan, Liis Saarnak, Elin-Harriet Helemäe
ARHITEKTUUR: Tarmo Teedumäe, Inga Raukas, Kevin Villem, Artur Stashkevitsh (Allianss Arhitektid)
TELLIJA: Forrest
EHITAJA: Aimar Kongi (KRC Ehitus)
FOTOD: Signe Milkov

12. Näitus „Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile“
ASUKOHT: Eesti Arhitektuurimuuseum, Ahtri 2, Tallinn
NÄITUSE KUJUNDUS: Katrin Koov
KURAATOR: Ingrid Ruudi
ERIKÜLALISED: Flo Kasearu, Laura Linsi ja Roland Reemaa
ABILISED: Jarmo Kauge, Tiiu Parbus
GRAAFILINE KUJUNDAJA: Laura Pappa
TELLIJA: Eesti Arhitektuurimuuseum
TEOSTUS: Ago Märjamaa (Bart.ee)
FOTOD: Reio Avaste Eesti Arhitektuurimuuseumile

13. Näitus „Moejoon: pidulik rõivamood 1920-1940”
ASUKOHT: Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone, Pikk 17, Tallinn
AUTOR: Ursula Sõber
KURAATOR: Marion Laev
GRAAFILINE DISAIN: Valter Jakovski (Disainiagentuur 414)
ANIMATSIOON: DX Meedia
HELIKUJUNDUS: Mati Schönberg
PROJEKTIJUHT: Laura Kipper (Eesti Ajaloomuuseum)
TELLIJA: Eesti Ajaloomuuseum
TEOSTUS: Mihkel Muulmann (Red Hat Group Design)
FOTOD: Jüri Seljamaa

14. Näitus „Sots art ja mood. Kontseptuaalsed rõivad Ida-Euroopast“
ASUKOHT: Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34/Valge 1, Tallinn
AUTORID: Raul Kalvo, Helen Oja
KURAATOR: Liisa Kaljula (Kumu kunstimuuseum)
GRAAFILINE DISAIN: Tuuli Aule (Kumu kunstimuuseum)
RESTORAATORID: Merily Paomets, Kaisa-Piisa PedajasLiisa (Kumu kunstimuuseum)
TELLIJA: Kumu kunstimuuseum
TEOSTUS: Valmar Pappel, Andres Amos, Villu Plink (Kumu kunstimuuseum)
FOTOD: Stansilav Stepaško

15. Park Hotell Viljandi
ASUKOHT: Johan Laidoneri plats 8, Viljandi
AUTORID: Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid); kaasa töötas Maris Kerge
REKONSTRUEERIMISPROJEKT: Kalju Kisand (Arhitektuuribüroo K+K)
TELLIJA: Astlanda Ehitus
EHITAJA: Rein Velja (Astlanda Ehitus)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

16. Pitsarestoran Pomo
ASUKOHT: Sepise 8, Tallinn
AUTORID: Anne Määrmann, Kristi Prinzmann
TELLIJA: Manna Projekt
EHITAJA: Jaak Morna (Manna Projekt)
FOTOD: Märt Lillesiim

17. Rapla riigigümnaasium
ASUKOHT: Kooli 8, Rapla
AUTORID: Kerli Lepp, Pille Lausmäe-Lõoke
ARHITEKTUUR: Ralf Lõoke, Maarja Kask, Andro Mänd, Kaisa Simon (Salto AB)
TELLIJA: Riigi Kinnisvara
EHITAJA: (Margo Padar) Ehitus 5 ECO
FOTOD: Tõnu Tunnel

18. Restoran R14
ASUKOHT: Rotermanni 14, Tallinn
AUTORID: Ville Lausmäe, Katrin Talvik (VL sisearhitektuur)
ARHITEKTUUR: Andri Kirsima (Arhitektuuriüksus)
INSENEROSAD: Novarc
ARENDAJA: Rotermann City
TELLIJA: Esperan
EHITAJA: Oma Ehitaja
FOTOD: Marek Metslaid

19. Restoran Tokumaru
ASUKOHT: Kaubanduskeskus T1 Mall of Tallinn, Peterburi tee 2, Tallinn
AUTORID: Mari Põld (T43 Sisearhitektid), Tomomi Hayashi (Hayashi-Grossschmidt Arhitektuur), kaasa töötas Helen Teetamm
ELEKTRITÖÖD: Ahti Valt (Art Elekter)
MÖÖBEL: Üllar Rang (Home Furniture)
TELLIJA: Falcon Japan
EHITAJA: Jander Pillerpau (Geromint)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

20. Restoran Ülo
ASUKOHT: Kopli 16, Tallinn
AUTORID: Steve Heinlo, Ville Jehe, Indrek Unt
ARHITEKTUUR: Kauss Arhitektuur
EHITAJA: Jaan Valtin (KMG Inseneriehituse)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

21. Sisekaitseakadeemia
ASUKOHT: Kase 61, Tallinn
AUTORID: Maarja Varkki, Hannelore Kääramees, Elina Steinpilm (Arhitekt11)
ARHITEKTUUR: Eero Endjärv, Illimar Truverk, Janar Toomesso, Katrin Vannas, Hannelore Kääramees; kaasa töötas Karl Kiisel (Arhitekt11)
TELLIJA: Sisekaitseakadeemia
EHITAJA: Nordecon
FOTOD: Maris Tomba

22. Suure-Jaani Tervisekoda
ASUKOHT: Pärnu 4, Suure-Jaani
AUTORID: Kerli Lepp, Riin Kärema, Mari Põld
ARHITEKTUUR: Alvin Järving, Mari Rass, Ott Alver, Kaidi Põder, Katrin Vilberg, Gert Guriev, Liina-Liis Pihu, Märten Peterson (Arhitekt Must)
TELLIJA: Põhja-Sakala vald
EHITAJA: Taavi Mitt (Eviko)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

23. Tallinna Lastehaigla vastsündinute ja imikute osakond
ASUKOHT: Tervise 28, Tallinn
AUTOR: Mari Põld (T43 Sisearhitektid), kaasa töötas Helen Teetamm
TELLIJA: SA Tallinna Lastehaigla
EHITAJA: Oliver Akendpärg (Dreibau)
FOTOD: Tõnu Tunnel

24. Tallinna Tehnikakõrgkool
ASUKOHT: Pärnu mnt 82, Tallinn
AUTORID: Margit Argus, Margit Aule, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid)
TELLIJA: Tallinna Tehnikakõrgkool
EHITAJA: Jaak Lõhmus (Montreco)
FOTOD: Maris Tomba

25. „Theatrum“
ASUKOHT: Vene 14, Tallinn
AUTOR: Ra Luhse
PROJEKTEERIMISMEESKOND: Jekaterina Kljutšnik (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal), Heli Ernesaks, Mark Fink, Riina Ernesaks, Katrin Baumann, Manuel Cortes Fenollar (FE Arhitektid); kaasa töötasid: Lilja Blumenfeld, Aive Sarapuu, Marius Peterson, Reho Pakats, Alar Vinkel
MUINSUSKAITSE JÄRELEVALVE: Henry Kuningas, Boris Dubovik, Reho Pakats
OMANIKUJÄRELEVALVE: Alar Vinkel (Casaverde)
TELLIJA: SA Theatrum
EHITAJA: Rein Murumägi (Eviko)

Seotud lood:

Vaata arhitektide liidu aastapreemiate nominente ja anna hääl oma lemmikule!

Ja veel: Vaata Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate nominente ja vali oma lemmik!

FOTOD | Vaata maastikuarhitektide liidu aastapreemiate nominente ja anna hääl oma lemmikule!