FOTOD | Vaata Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate nominente ja vali oma lemmik!


FOTOD | Vaata Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiate nominente ja vali oma lemmik!
Eesti Arhitektuuripreemiad 2019

Sisearhitektide liidu, arhitektide liidu, maastikuarhitektide liidu ja Eesti Kultuurkapitali laureaadid kuulutatakse välja 6. detsembril. Siin on Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali nominendid, kelle seast saad valida oma lemmiku. Kõige enam hääli saanud objekt saab publiku lemmiku tiitli.

Tutvu 19 nominendiga ja seejärel saad allpool anda oma hääle!

1. Arvo Pärdi keskus
ASUKOHT: Kellasalu tee 3, Laulasmaa
AUTORID: Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos)
PROJEKTIJUHT: Alexandra Sobral (Nieto Sobejano Arquitectos)
MEESKOND: Simone Lorezon, Covadonga Blasco, Pablo Gómez, Víctor Mascato, Michele Versaci, Adrián Rodríguez
KOHALIK PARTNER: Ra Luhse, Kristine Kurro, Angela Talumets, Tanel Tuhal (Arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal), Tanel Teder (Nüüd Arhitektid)
KONSTRUKTOR: Andres Hirve (PIKE)
PÕHIPROJEKT: HEVAC
AKUSTIKA: ARAU Acustica
VALGUSTUSE KONSULTANT: Ignacio Valero
TELLIJA: SA Arvo Pärdi Keskus
EHITAJA: Ehitustrust
FOTOD: Roland Halbe


2. Eesti Kommunismiohvrite memoriaal Maarjamäel – autorid arhitektid: Kalle Vellevoog (JVR Arhitektid), Jaan Tiidemann (Ninja Stuudio), sisearhitekt Tiiu Truus (Stuudio Truus).

3. Eesti Kunstiakadeemia
ASUKOHT: Põhja pst 7, Tallinn
AUTORID: Tarmo Piirmets, Raul Tiitus; kaasa töötasid Birgit Palk, Inna Fleišer (Pink)
KONKURSI MEESKOND: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann (KUU arhitektid)
ARHITEKTUUR: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann, Kalle Komissarov, Rene Sauemägi (KUU arhitektid)
EUGEN HABERMANNI HOONEOSA FASSAADIDE RESTAUREERIMINE: Katrin Etverk, Ketlyn Tänavsuu (Arhitektuuribüroo Katrin Etverk)
MAASTIKUARHITEKTUUR: Karin Bachmann, Mirko Traks, Uku Mark Pärtel (KINO maastikuarhitektid)
KONSTRUKTSIOONID: Tõnu Peipman, Tom Arula, Piret Lindma, Andres Sokk
PROJEKTEERIMISE PROJEKTIJUHT: Jaan Aru
TELLIJA: Eesti Kunstiakadeemia
EHITAJA: Astlanda Ehitus
FOTOD: Tõnu Tunnel, Päär Keedus.

4. Eesti suursaatkond Moskvas
ASUKOHT: Malõi Kislovski pereulok 5, Moskva
AUTORID: Margit Argus, Margit Aule, Toomas Adrikorn, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid); kaasa töötas Maris Kerge
PEAPROJEKTEERIJA: Innopolis Insenerid
HALJASTUS: Tiina Tuulik
VALGUSDISAIN: Siim Porila
TELLIJA: Riigi Kinnisvara
EHITAJA: Martin Sigus (Nordeo E)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

5. Haapsalu piiskopilinnuse külastuskeskus-muuseum - Margit Argus, Margit Aule, Elo-Liina Kaivo, Laura Ojala (KAOS Arhitektid).

6. Maakri kvartal – arhitektuur: Rasmus Tamme, Kristjan Männigo, Kaido Areda.

7. Näitus „Liginull” - kuraatorid: Eik Hermann, Mihkel Tüür, Rene Valner.

8. Näitus „Nõrk monument” - kuraatorid: Laura Linsi, Ronald Reemaa, Tadeaš Riha.

9. Näitus „Oma tuba. Feministi küsimused arhitektuurile” – kuraator Ingrid Ruudi.

10. Näitus „Uude Maailma! Eesti arhitektid Torontos” - kuraator Jarmo Kauge.

11. Näitus „Uuri ruumi!” - kuraatorid: Katrin Koov, Kaire Nõmm, Kadri Klementi.

12. Näituse disain: Lübecki meistri Bernt Notke maali „Surmatants“ uus ekspositsioon – KOKO Arhitektid (sisearhitekt Liis Lindvere).

13. Park Hotell Viljandi
ASUKOHT: Johan Laidoneri plats 8, Viljandi
AUTORID: Margit Argus, Margit Aule, Kaiko Kerdmann (KAOS Arhitektid); kaasa töötas Maris Kerge
REKONSTRUEERIMISPROJEKT: Kalju Kisand (Arhitektuuribüroo K+K)
TELLIJA: Astlanda Ehitus
EHITAJA: Rein Velja (Astlanda Ehitus)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

14. Projekt „Tartu Toomkirik” raamat ning välinäitus avalikus ruumis – Kaur Alttoa, Krista Andreson, Raivo Randoja, Mariann Raisma.

15. Roseni hotell-korterelamu-büroohoone – Martin Aunin.

16. Suure-Jaani Tervisekoda
ASUKOHT: Pärnu 4, Suure-Jaani
AUTORID: Kerli Lepp, Riin Kärema, Mari Põld
ARHITEKTUUR: Alvin Järving, Mari Rass, Ott Alver, Kaidi Põder, Katrin Vilberg, Gert Guriev, Liina-Liis Pihu, Märten Peterson (Arhitekt Must)
TELLIJA: Põhja-Sakala vald
EHITAJA: Taavi Mitt (Eviko)
FOTOD: Terje Ugandi ajakirjale Diivan

17. Jaak-Adam Looveeri arhitektuurialane tegevus.

Eesti Arhitektuuripreemiad 2019 Foto: Mark Raidpere, Eesti Arhitektuuripreemiad 2019
Seotud lood:

18. Ilona Gurjanova tegevus Disainiöö korraldamisel 14 aasta jooksul.

Eesti Arhitektuuripreemiad 2019 Foto: Ilmar Saabas, Eesti Arhitektuuripreemiad 2019

19. Valga keskväljak – Gianfranco Franchi, Chiara Tesi, Rea Sepping (FRANCHI ASSOCIATI).


Sisearhitektide liidu nominentidega tutvu siin: Vaata sisearhitektide liidu aastapreemiate nominente ja vali oma lemmik!

Vaata arhitektide liidu aastapreemiate nominente ja anna hääl oma lemmikule!

Vaata ka maastikuarhitektide liidu aastapreemiate nominente ja anna hääl oma lemmikule!