FOTOD | Põhjamaises võtmes kujundatud ühetoaline katusekorter


FOTOD | Põhjamaises võtmes kujundatud ühetoaline katusekorter
Foto: Alvhem

Pisikese kodu kujundamine osutub tihti keskmiselt suuremaks väljakutseks, sest ruumi on ju vähe, aga elamisse peavad mahtuma nii eluruumid kui ka köök ja vannituba. Leidsime Stockholmist ühe maitsekalt renoveeritud ühetoalise katusekorteri, mis on detailideni läbi mõeldud ning kus on oma koht kõigele!

Kui tihti võib ühetoalistest korteritest leida elutoaga kokku ehitatud köögid, siis siinses kodus asub köök omatte ruumis. Omavahel on ühendatud elutoa- ja magamistoa funktsioonid. Elutuba mõjub olenemata ruutmeetrite arvust valgusküllaselt ja avaralt, sest sisekujunduses on kasutatud peamiselt just heledaid toone.

Heleda taustaga loovad kena kontrasti üksikud tumedamad detailid — mustad söögitoolid, diivanilauakesed ja raamitud pildid. Et säilitada ruumile omane avarus, ei ole püütud magamistuba ei mööbli, kardinate ega muude detailidega elutoast mõtteliselt eraldada. Pigem sulandub samas stiilis ja mahedates toonides kujundatud magamisase suurepäraselt ülejäänud miljöösse ega mõju veidralt.

Vaid mõne ruutmeetrine köök on hoolikalt läbi mõeldud ning sinna mahub nii kokkama kui ka sööma. Köögimööbli puhul on loobutud ülemisest kapireast. Ruumi aitab kokku hoida ka ümar söögilaud. Osasid toole asendab patjadega hubaseks istumispaigaks sätitud aknalaud.

Seotud lood:

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Alvhem.com

LOE LISAKS:

Kuhu need asjad küll panna? Viis viga, mida vältida, kui elad väikesel pinnal

FOTOD | Pisike nõukaaegne korter muudeti detailideni läbi mõeldud praktiliseks koduks