ENNE JA PÄRAST │ Disaineri kodu täidavad julged toonid ja üllatavad detailid


ENNE JA PÄRAST │ Disaineri kodu täidavad julged toonid ja üllatavad detailid
Tikkurila

Sisustussuundade analüütik ja disainer Nina Bruun ühendas oma kodu ilmestama looduslikud värvitoonid. Soe terrakota on kombineeritud jahedamate toonidega. Värvide valikul pööras Nina tähelepanu ruumide funktsionaalsusele. Lase Nina värvivalikutel end inspireerida.

Sügavad värvitoonid tavapärase valge asemel

Nina: „Disainerina töötan pidevalt värvidega, seega tundus loomulik, et ma ei tee oma seinu valgeks. Valitud värvikollektsiooni toonid sobivad suurepäraselt. Oleksin võinud valida mis tahes tooni värvipaletilt ja see oleks ikka kaunis olnud. Lõpuks valisin just need.

Korteri jaoks valitud värvid annavad tubadele iseloomu ja isikupärase stiili. Värvid loovad ruumile teravust. Kui inimene ei vali valget värvi, siis ütleb see tema kohta palju, sest selline valik nõuab julgust. Tumedate ja heledate või jahedate ning soojade toonide kombineerimine oli lõputult lõbus ning aitas mul luua julge väljenduse.”

Elutuba enne ja pärast

Maalähedane oranž terrakota on kui kunstiteos elutoa seinal. Kandes oranži värvitooni väiksemale, kuid kontsentreeritud alale, saab sellest toas suur ja oluline detail. See on kui tore üllatus elutuppa sisenedes.

Seotud lood:

Söögituppa sai valitud ühte seina jõuline ja kaunis tume jume.

Vali toonid ja värvid, lähtudes ruumi funktsionaalsusest

„Enne värvima asumist mõtlesin tõsiselt tubade erinevatele otstarvetele. Magamistoale värvi valida oli küllaltki kerge. Hommikune ärkamise viis võib avaldada suurt mõju ülejäänud päevale, seega valisin sooja helehalli, millel on rahustav mõju. Seinad said värvitud täismatt sisevärviga.“

Seina värvimine

Toonid on valitud Tikkurila värvide hulgast. Terrakota on aasta värvitoon, mille kõrvale sobivad hästi tumedam Y500 Wrought Iron ja jahedamad toonid V447 Serpentine ning Y487 Piazza.

  • Puhasta seinapind ja piiritle värvitav ala maalriteibiga.
  • Värvi sein täismati värviga kaks korda. Kasuta värvimisel pikendusvart ja rohkelt värvi ühtlaselt sileda lõpptulemuse saamiseks. Pea meeles teha viimane siluv rullitõmme alt üles.
LOE VEEL:
Kolm värvitooni, mis tõstavad söögiisu ja kolm, mis langetavad
Värvipsühholoogia: millist mõju avaldavad värvid sinu kodus
ENNE JA PÄRAST: imeline muutumine pimedast korterist valgusküllaseks ja hubaseks pesaks