Riivo ise kirjutab oma erilise jõulupuu kohta nii: “Idee sündis eelmisel aastal, leides kauplusest sünkjad rongad. Elades linna lähedases külas, küll korterelamus, kuid käies oma taksikoertega üle põllu metsas jalutamas, kuulates ronkade ürgset häält, on meile saanud neist eraklikest suursugustest olenditest omalaadne kodusoojuse sümbol. Kes tunneb ronkasi see teab, et neil on omalaadne kultuur, ühiskond ja ruum. Kõige eeldus on aga võimalikult puutumatu laas. Nii iseloomustab meie pere selle aastane jõulupuu oma jändriklikusega kaduvate ürglaanelike orgaaniliste vormidega just nimelt kohta, mis on päris. Ehedust oma loomulikus olekus. Eks on seegi mets majandatav keskkond. Nii, ajades taga idealiseeritud kuldlõikelist esteetikat, oleks seesinane puu saanud osaks risust, mis kurnab mastimändide tulutoovat pinnast. Nüüd, meil kodus olles, saab selle puu osaks meie pere mälestus ühest erakordselt kaunist ja unustamatust hetkest. Et anda viimane lihv, austamaks suursugust looduse kingitust, on tema ehteiks ise valmistatud piparkoogid. Teisisõnu on see kõik kokku meie pere lihtne ja õdus vaikelu.”

Osale samuti konkursil "Pühad minu kodus 2019". Kuidas osaleda?

Saada aadressil moodnekodu@delfi.ee 2-6 fotot oma jõuluilmelise kodu interjöörist või aiast ja kirjelda mõne lausega, kuidas oled oma elamist kaunistanud ja mis on teie peres pühade juures oluline. Pilt võib olla tehtud ka varasematel aastatel. Konkursile saab pilte saata 17.12.2019-1.01.2020

Konkursi tingimused:

  • Pildistatav ruum peab olema puhas ja korras.
  • Ootame pilte, millel on pühadeks kaunistatud kodune interjöör või koduaed.
  • Pildid palume saata üksikult, mitte kollaažina. Pildi suurus peab olema vähemalt 500 kB.
  • Pildi saatjal peab olema õigus pilti kasutada, st ebaõigel teel saadud pildid fotovõistlusel ei osale.
  • Toimetus jätab endale õiguse ebasobivaid pilte mitte avaldada.
  • Toimetusel on õigus kasutada pilte edaspidi artiklite juures ja Moodne Kodu paberväljaandes, viidates autorile.

Finaali valitud fotod on rahvahääletusel 02.01-06.01.2020 ja auhinna, Iittala komplekti võitja selgub 7.01.2020. Võitja selgitamisel läheb arvesse hääletuse tulemus ehk võitja valivad lugejad — kõige enam hääli saanud kodu omanik on võitja!


Mõnusat pühade jäädvustamist!

  • Vaata SIIT ka möödunud aastase fotovõitluse võidukodu.