Kollane

Kollane on sarnaselt punasele stimuleeriv värv, mistõttu ei ole ta magamistoas just parim valik. Kollane värv sümboliseerib mõistust ja intellekti. Seetõttu ei sobi see värv ruumi, kus soovid puhata ja end argimuredest ja mõtetest välja lülitada. Kodukontoris, kus mõttelend ja täiendav energiasüst jälle ära kuluvad, on kollane ideaalne valik.

Must värv neelab energiat ja paneb inimesed oma sisemaailma üle mõtisklema. Magamise ajal tõmbub sinu energiaväli sinu sisemusse, et energiat taastada, sest vaid nii saad olla järgmisel päeval energiline ja nii-öelda laetud. Enda ümbritsemine musta värviga kutsub esile tõsised ja melanhoolsed mõtteid. Seetõttu ei ole hea kasutada musta värvi ei magamistoas ega ka lastetoas.

Valge sümboliseerib puhtust ja süütust, kuid üleni valge magamistuba võib mõjuda liialt steriilsena. Valge värv on kasulik ruumides, kuhu soovid tuua võimalikult palju värskust, avarust ja helgust. Seetõttu kasuta valget pigem elutoas, kuid mitte magamistoas, kus peaks tekkima hea uni.

Pruun sümboliseerib vana ja seisvat energiat ning mõjub interjööris raskelt. Tasub meeles pidada, et feng shui järgi on ideaalses magamistoas vaid rahulikud ja lõdvestava mõjuga värvitoonid, mis ei mõju kehale ja meelele liiga ergutavalt.

Värvidest, mida feng shui soosib, loe lähemalt SIIT.

LOE VEEL: