KODUSAADE: Kuidas kõpitseda köök Pelgulinnale vääriliseks?


Mida teha, kui hing ihkab köögivärskenduse järele, aga vana köök on veel täitsa korras ja tugev? Siinse Pelgulinna köögi pererahvas arvas, et igatsevad just uut ja mõnusalt kalamajalikku puidust ja igati naturaalset tööpinda, ajast ja arust saepuruplaadile värskemat olemist ning vaja oli söögilauda neljale inimesele.

Sellesse üliväikesesse ruumi ei ole tavapoodidest sobilikku, (loe: mahtuvat) söögilauda leitud. Kodusaate “konsiilium” Antti Asu (antoon777@yahoo.com), Margus Manguse ja Madis Raidaru (www.facebook.com/demilydesign) isikutes leidsid sobivad lahendused, mis olid üllatavad.

  • Vaata järgmisest ehk allolevast videost, kuidas värvida kriidivärviga saepuruplaati, plastikut ja keraamilist plaati?

Köögifassaad sai korda kriidivärviga, samuti töötasapinna tagune sein, mida kattis osaliselt ka keraamiline plaat, osaliselt odav laepaneel. Üllatavalt oli kõik see eklektika võimalik ühtseks tervikuks saada pindu eelnevalt isegi karestamata.

  • Kuidas valida liimpuit-tööpinda?
Seotud lood:

  • Töötasapind sai tehtud kvaliteetsest ja naturaalsest liimpuitkilbist ja töödeldud asendamatult hea, just toiduga kokkupuuteks mõeldud Osmo õlivahaga.

  • Kuidas õlitada liimpuidust söögilauda?
  • Kuidas paigaldada ise liimpuittööpind? Kuidas teha erikujulist söögilauda?
  • Kuidas söögilaud pimedas helendama saada?

Söögilaud valmistati samast liimpuitkilbist, kuid meister Madis Raidaru valmistas geniaalse ideena erikujulise laua šablooni nii, et laud mahtus ruumi ideaalselt. Lauaplaadi serv sai mustri, mille nikerdamine on Madise leivanumber. Seekord aga üllatas ta veel pimedas helendava mustriga, mille sünd sai teoks tänu floresseeruvale pulbrile ja läbipaistvale epoliimile. Vaata helendavat kööki videost!

Videos kasutatud:

Mass, www.mass.ee
Makita, www.makita.ee
Autentico, www.coloratum.ee
Osmo, www.osmo.ee
Henkel, www.moment-liimid.ee

Kodusaate autor: Monika Süvari, monika@kodusaade.ee