Vajad uut riiulit? Vaata viite stiilset lahendust, mille saad ise valmis meisterdada


Vajad uut riiulit? Vaata viite stiilset lahendust, mille saad ise valmis meisterdada
Foto: Pinterest/Kollaaž

Vineer on ideaalne materjal, millest koju midagi huvitavat ja omanäolist meisterdada! Kui sa ei ole varem kodus mööblitegemist katsetanud, siis riiul on hea ja lihtne projekt, millest alustada. Jagame leidlikke ideid, millest inspiratsiooni ammutada!

1. Lihtne ja ilus eraldiseisev riiul

Kui oled kahevahel, kas osta riiul poest või püüda hoopis ise stiilse meistriteosega hakkama saada, siis see idee on mõeldud just sulle! Selline riiul on väga lihtne, odav ja väga väheste vahenditega ise teostatav. Riiul võtab vähe ruumi ja saad selle valmistada just enda jaoks sobivate mõõtude ja riiulivahedega. Vineeri võid töödelda kas laki või peitsiga, mida on saadaval väga erinevates värvitoonides. Aga hoopis viimistlemata vineer on hetkel just eriti trendikas!

2. Seinariiul kui praktiline kaunistus

Veel lihtsamate vahenditega teostatav projekt on seinale riputatav riiul. Sul läheb vaja paari konksu, riputamiseks nahkpaela ning ilusat vineertahvlit. Selle riiuli puhul on kerge mängida erinevate kõrgustega. Riiulit saab ajapikku vastavalt vajadusele kõrgemale või madalamale riputada. Ajapikku võid värskendamise eesmärgil nahkribad vahetada näiteks nööri vastu. Samuti võid riiulit toonida või värvida vastavalt tujule. Riiulile saad asetada oma lemmikumad iluesemed aga ka riiul ise on juba väärt disainielement sinu toas.

Seotud lood:

3. Pulktahvel kui riiul

Augud annavad võimaluse tõsta riiuleid ja nagisid ümber vastavalt toale ja ruumi paigutusele ning samuti vastavalt esemetele, mida riiulisse panna tahaksid. Riiul nõuab natuke rohkem tööd, aga vaev tasub end ära, sest erinevatel eluperioodidel võib seda erinevalt organiseerida ja ei pea uue riiuli peale niipea mõtlema.

4. Kastidest valmistatud riiul

Ole loominguline ja valmista kastidest ise riiul. Vineerist kastid võid valmistada erineva kujuga — rombid, ruudud, ristkülikud või heksagonid. Saad neid omavahel kas kokku panna või eraldiseisvalt seina panna. Kaste võib ka maast laeni üksteise otsa laduda. Sel juhul peab neid kindlasti omavahel ka veidi kinnitama. Mänguruumi on küllaga sellise riiuli puhul. Lisaks saad kasti sisemusi värvida või lausa mängida erinevate toonide kombinatsioonidega. Et veel põnevamaks ja värviküllasemaks tuba muuta, siis võid mõne kasti tahaseina ka mõne ilusa tapeedi kleepida.

5. Redelriiul

Väga universaalne riiul, mida saab vastavalt vajadusele ja mõnele lisadetailile kasutada erinevates tubades. Näiteks vannitoas saab riiulit kasutada rätikute hoidjana ja metallist võrekorvi lisamisel saab ka trendikalt tualettpaberirulle hoiustada. Elutuppa sobib selline riiul samuti hästi. Mõne riiuli võib isegi pulgaga asendada, et sinna mõnusalt pleed peale visata ja riiulitele saab asetada nii raamatuid kui ka potililli. Redeleriiul on ideaalne riiul ka magamistuppa öökapi asemel väikeste nipsasjade hoiustamiseks ja näiteks trendika lambi või -juhtme eksponeerimiseks.

Allikas: vineerimaailm.ee

LOE LISAKS:

Kuidas hoiustada jalanõusid? 15 lahedat ideed!

FOTOD │ 10 lahedat viisi, kuidas maitseainepurkidega köögile põnev ilme anda

Vaata pilte — 20 inspireerivat katusealust magamistuba!