TEE ISE: rustikaalselt luksuslik laud, mis mahub igasse elamisse


TEE ISE: rustikaalselt luksuslik laud, mis mahub igasse elamisse
Unsplash

Puupakk on olnud eestlastele asendamatuks mööblitükiks ilmselt juba sajandeid. Samuti on see looduse enese poolt disainitud ese paljudes koduaedades kasutusel välimööblina.

Viimaste hooaegade sisustustrendide põhjal võib aga tõdeda, et puit on tõusnud fookusesse oma kõige tooremas ja jõulisemas vormis ning lihtsast pakust stiliseeritud lauast on saamas tõeline disainiikoon. Leidsime internetist kavala õpetuse, mille abil moodne mööbliese endale kiirelt ja soodsalt ise valmis meisterdada. Foto: alloyandtimber.com (140 €)

Log slice end table with hairpin legs

A photo posted by The way of the woods (@woodzwayz) on

Sellise laua suurt populaarsust põhjendab eseme lai kasutusala. Pisike laud sobib nii öökapiks, kohvilauaks kui postamendiks toataimedele. Oma ülima lihtsuse tõttu on multifunktsionaalset lauda ka lihtne ise valmistada. Vaja läheb vaid IKEA tooli sarjast Marius (4 €) ja puitpakku, millest sobiva suurusega ratas välja lõigata. Foto: ikea.fiMeisterdamise kõige raskemaks, kuid mitte võimatuks osaks kujuneb tõenäoliselt sobiva suurusega paku leidmine. Vaja läheb umbes 10-sentimeetrise läbilõikega ratast. Et puit pindusid ei ajaks, vajab see peale saagimist põhjalikku lihvimist. Liivapaberi asemel soovitatakse seda teha spetsiaalse lihvimismasinaga. Foto: seakettle.com

Seotud lood:

Viimistle lihvitud puit õli või lakiga, mis kaitseb puitu pragunemise eest ja toob esile kauni mustri.

Kinnita puidust ratas IKEA taburetile kruvide ja seibide abil ning pilkupüüdev ja trendikas laud ongi valmis!


Vaata täpsemat juhendit seakettle.com blogist.

LOE VEEL:

TEE ISE: anna vanale tugitoolile uus ilme!
TEE ISE: Ühe kapi mitu stiilset nägu