TEE ISE: pilkupüüdvad küünlad pühadelaual


TEE ISE: pilkupüüdvad küünlad pühadelaual
Foto: Shutterstock

Advendiaja kombestik on traditsiooniliselt seotud jõuluootuse ja küünlapõletamisega. Käes on parim aeg mõelda sellele, kuidas oma kodus lähenevateks pühadeks õige meeleolu luua.

Jõulueelse metsiku tormamise ja ostlemise asemel võib hoopis aja maha võtta ja meisterdada pere keskel ise midagi ilusat ja südantsoojendavat. Leidsime toreda kaneelipulkadega kaunistatud küünlaümbrise, mille valmistamine on imelihtne ja jõukohane ka algajale isetegijale. Tulemus on aga efektsem ja lõhnavam kui mistahes küünlajalg sisustuspoest!

Meisterdamiseks läheb vaja umbes 10 cm pikkust küünalt, käsitöönööri või ilupaela, kääre ja kaneelikoort.

Lõika kaneelipulgad tugevamate kääridega ühepikkuseks ja liimi ükshaaval küünla külge. Kui liimipüstol puudub, on alternatiiv kasutada kaneelikoore küünlale sulatamiseks mikrolaineahju. Inglisekeelset õpetust vaata siit.

Kui kaneelikoor on küünlale kinnitatud, kaunista see käsitöönöörist lipsu või punase lehvi abil. Muidugi võid ka loovusel lennata lasta ja kasutada sammalt, kuuseoksi, lehti, marju või muud sobivat ja jõululikku.

Seotud lood:

Kui soovid eriti pilkupüüdvat ja jõuluhõngulist tulemust, võta madal desserdipokaal ja täida see samblaga. Et vältida tuleohtu, jälgi, et sammal ei oleks liiga kuiv ning jääks väljapoole kaneelikoorest piirderõngast.

Kena lauakaunistus ongi valmis! Säti see pidulauale või poeta sõbrale kingikotti!

LOE LISAKS:

Seitse sisustusnippi, millega talvele vastu minna

TEE ISE: nutikad kaunistused pühadeaegsesse kodusse