TEE ISE: mõnus peidupaik pere pisematele


TEE ISE: mõnus peidupaik pere pisematele
Foto: ikea.com

Maailmas ei leidu vist mitte ühtegi last, kes ei armastaks hubaseid onne, kus seiklusrikkaid mänge mängida. Talvel, kui õues toimetamine on kehva ilma tõttu piiratud, kulub igasse elamisse ära üks kena ja praktiline peidupaik, mille valmistamisega saab hakkama ka algajast ehitusmeister. Vaata järele, kuidas saab soodsalt ja kerge vaevaga ise kodustes tingimustes onni kokku panna!

Vaja läheb nelja puidust lippi suuruses 2,5x4x150 cm, kolme ümarliistu suuruses 1,5x100 cm, 4,5 m meelepärast kangast, teipi ja trelli ning sisustuseks patju ja tekke.

Puuri iga lapiku lipi otsa kaks auku, mille diameeter oleks ca 1,5 cm. Esimene auk puuri lipi ühest otsast 10 cm kaugusele ja teine lipi teisest otsast 3 cm kaugusele.

Aseta kõik neli lippi põrandale maha ning pane paika ülemine ja alumine ots. Onni ülemisse ossa jääb see pool lippidest, kuhu sai puuritud lipi otsast 10 cm kaugusel asuv auk. Pane lipid paarikaupa kohakuti ja ühenda ümarliistudega.

Vali välja sobiv kangas ja õmble sellest 4,5 meetrise diameetriga suur "rõngas", mis tuleb järgmiseks asetada valminud konstruktsioonile.

Et ümarliistud paremini oma kohal püsiksid, kleebi igaks juhuks väljaulatuvad otsad üle värvilise teibiga.
Sisusta onn tekkide ja patjadega ning mõnus pesa, kuhu külmal päeval pugeda, ongi valmis!