TEE ISE | Lihtsad ja efektsed Halloween'i kaunistused koju ja aeda


TEE ISE | Lihtsad ja efektsed <em>Halloween</em>'i kaunistused koju ja aeda
Foto: Instagram

Halloween’i tähistatakse ööl vastu 1. novembrit. See iidne rituaal on paljudes kultuurides seotud pimeda hingedeajaga, kus mõeldakse lahkunud esivanematele ja teispoolsusele. Kuigi meil hakkas Halloween’iga seotud kombestik levima alles 1980ndatel, on muistne keltide püha ka siin iga aastaga populaarsust kogumas. Ja miks ka mitte — Halloween on tore aeg katsetamaks kodus veidraid sisustusnippe. Noppisime välja mõned leidlikud ideed, millega nii endale kui ka külalistele veidi elevust tekitada!

Kuigi Halloween'ist satuvad kõige rohkem õhinasse lapsed, on see tore aeg, kus ka suurematel on põhjust midagi vahvat meisterdada ja kodu kaunistada. Traditsiooniliste kõrvitsatest laternate kõrval on võimalik kerge vaevaga luua terve hulk muid pilkupüüdvaid aksessuaare. Suurepärase efekti loovad näiteks mustast paksemast paberist või kartongist väljalõigatud nahkhiired, mida saab eemaldatava kahepoolse teibi asemel kleepida nii seintele, akendele, peeglitele kui ka maja fassaadile või garaažiuksele. Kui kasutad kahepoolset teipi, vali võimalikult õhuke ja leebe teip. Paksud kahepoolsed vahtteibid ei ole mõeldud ajutisteks lahendusteks ja võivad kahjustada kleebitavaid pindu.

Fotod 2x: Instagram

A post shared by Ignacio (@the_living_wall) on

Seotud lood:


Nahkhiiri on lihtne kleepida ka lambivarjudele ja lühtritele. "Sajanditevanused" ämblikuvõrgud saab teha vatiinist.

Ka musta marliriide või võrku meenutava kangaga annab palju efektset korda saata. Eriti, kui kodus juhtub olema kamin.

Vanikud ja pärjad saab halloweenihõnguliseks muuta näiteks vanadest jõulu- või lillepärgadest. Vaja on vaid musta spreivärvi ja pisut temaatilisi aksessuaare: sulgi, vareseid või näpuotsaga ämblikke!

Foto: Instagram

Selle asemel, et kõrvitsatele hirmuäratavaid nägusid noaga sisse uuristada, värvi nad parem ära! Kasuta looduslikke käsitöövärve või kriidivärve.

Kui on hirm, et tondid öösel ellu ärkavad ja kummitama tulevad, võib nad panna purki ja kaane kõvasti peale keerata!

Loe veel

Mustadest ja punastest küünaldest saab kokku sulatada müstiliselt dramaatilised küünlad.

Foto: Instagram

Piirduma ei pea vaid siseruumidega. Puuvillastest valgetest lappidest ja traatkarkassist meisterdatud toredad tondid võib riputada aeda või terrassile.


Kel osavamad näpud, saavad kõrvitsa ja kartongi abil meisterdada terve kummituslinna!

Foto: Instagram


VAATA LISAKS:

Ägedad asjad, millest on koduses interjööris tegelikult vaid tüli

FOTOD | Lühter kaunistab igat ruumi köögist vannitoani

Täida lastetuba nutikate ideedega!