TEE ISE: lastele mängumaja aeda


TEE ISE: lastele mängumaja aeda
Foto: Kollaaž

Suvi ja aed pakuvad erilist rõõmu just pere pisematele, sest pole ju midagi toredamat, kui aias või koduhoovis mängida. Küllap mäletavad paljud oma lapsepõlvest onnide meisterdamist ja unistusi lahedast mängumajast. Viimane on küllaltki suur ettevõtmine ja nõuab omajagu ressursse, kuid aastatepikkune rõõm pisikesest asjast on vaeva väärt. Leidsime Instagramist mõned ägedad mängumajad, millest hakkajad vanemad saavad inspiratsiooni ammutada!

Laste jaoks on mängimine arendav tegevus, mille kaudu õpitakse maailma tunnetama. Pole tähtis, kui suur ja uhke mängumaja välja näeb — pigem tasub rõhku panna just turvalisusele, sest põhiline on ikkagi see, et oleks koht, kus sõpradega muretult aega veeta. Keerukamate mängumajade puhul ei tee paha, kui paluda ka arhitektil või sisearhitektil oma loodud projektile pilk peale visata. Õnneks leidub aga internetis ka suurel hulgal tasuta majaplaane, mille järgi materjal õigesse mõõtu lõigata ja ise kokku panna.

Õrnalt roosale majakese puhul lisavad i-le täpi armsad lillekastikesed.

Maja võib olla ka pisut ebatraditsioonilisem ja meenutada hoopiski paati.

Seotud lood:

Sellises lahedas puude vahele ehitatud majas elaks isegi!

Mängumaja võib olla ka lihtne ja naturaalne. Selle armsa mängumaja ehitamise õpetuse leiab SIIT.

Pisike loss tõelistele printsessidele! Juhendi leiad SIIT.

Kui eelarvet õieti ei olegi, aga on siiski suur soov lapsi rõõmustada, tulevad appi euroalused. See mängumaja on pandud kokku just euroalustest ja võõbatud hiljem roosaks. Juhendi ehitamiseks leiad SIIT.

LOE LISAKS:

FOTOD: kadestamisväärselt kaunid grillinurgad, millest eeskuju võtta

AIADISAINER: Kuidas kujundada aeda — aiakujunduse 10 momenti

Seitse suvist ürti, mida tasub aknalaual kasvatada