TEE ISE: Industriaalse hõnguga betoonist sisustusaksessuaarid


TEE ISE: Industriaalse hõnguga betoonist sisustusaksessuaarid
Foto: Unsplash/homemade-modern.com

Betoon on materjal, mis lööb sisustusmaailmas jätkuvalt laineid — disainipoodide riiulitelt võib leida lugematul hulgal industriaalse hõnguga sisustusaksessuaare lillepottidest kuni seinakellade ja söögilaudadeni. Et tsemendisegust on lihtne ise vormi võtta ja pilkupüüdvaid esemeid valmistada, noppisime välja kaks lahedat projekti, mida kodus katsetada!

1. Tsemendist lillepotid

Vaja läheb:

  • Tsementi
  • Ümmargusi plasttopse või nelinurkseid papist piimapakke
  • Liivapaberit
  • Teipi

Esmalt otsusta, millise suuruse ja kujuga lillepotte soovid ning vali vormivõtmiseks vastavas mõõdus potsikud. Vormiks sobivad nii plastikust jogurtitopsid ja säilituskarbid kui ka papist piimapakid. Teine samm on tsemendisegu tegemine. Kalla pulber ämbrisse ja sega hoolikalt veega ning tee parajalt paks hapukoorelaadne segu.

Vaja läheb kahes suuruses anumat, mille üksteise sisse asetamisel peab jääma piisavalt ruumi tsemendisegu jaoks. Pisema anuma sisemusest saab ava, kuhu taimed istutada.

Kui oled segu vormi kallanud, suru pisem anum allapoole ja vajadusel kinnita teibiga, et vältida selle üleskerkimist.

Seotud lood:

Kui segu on kuiv, lõika ümbritseva plasttopsi või papist pakendi serv katki ja tõmba vorm kivistunud massi ümbert ära. Samamoodi toimi ka sisemise vormiga. Lihvi liivapaberiga servad siledaks.

Ja nüüd taimi istutama! Eriliselt hästi sobituvad potti kaktuselised ja sukulendid.

Allikas: blog.michaels.com