TEE ISE | 12 lahedat ideed, kuidas aias kaubaaluseid kasutada


TEE ISE | 12 lahedat ideed, kuidas aias kaubaaluseid kasutada
Foto: Kollaaž

Euroaluste nime all tuntud kaubaalused on olnud isetegijate seas juba pikki aastaid populaarseks ehitusmaterjaliks, millest soodsalt koju ja aeda meisterdada kõike, mida toas ja õues vaja läheb - alates aiamööblist ja lõpetades taimeriiulitega. Noppisime Pinterestist mõned lahedad ideed, millest endagi aia kujundamisel inspiratsiooni ammutada!

Euroaluste “klassikaks” on kujunenud mugavad nurgadiivanid, mille ise meisterdades üpriski soodsa hinnaga kätte saab!

Erineva suurusega kaubaaluseid annab sobitada nii rõdule kui ka terrassile.

Kaubaalusest saab lihtsa vaevaga kujundada praktilise ja ilmastikukindla "diivanilaua". Siin on näiteks laua pealmine kiht kahhelplaatidega üle plaaditud.

Kui tunned aias grillides praktilisest abilauast puudust, siis kulub siingi ära vana hea kaubaalus.

Abilauakesele võib alla kruvida ka rattad...

Sarnane lahendus sobib hästi ka tööriistade hoiustamiseks.

Aiapidudel ei ütle keegi ära ühest lahedast baariletist...

Samuti sobivad euroalused hästi ruumieraldajaks ja taimealuseks.

Lillepeenra asemel võib taimed istutada lahedasse taimekasti — ägeda variandi saab meisterdada just vanadest kaubaalustest. Ja lillede asemel võib mulda kasvama panna muidugi ka ürdid või köögiviljad!

Seotud lood:

Kui hindad potiaiandust, siis aubaalustest saab valmis meisterdada ka pilkupüüdvad riiulid potitaimedele! Eriti sobiv on selline lahendus pisematesse aedadesse või rõdule, kus ruumi napib.

Kui soovid umbrohuvabalt salateid ja maitsetaimi kasvatada, siis aseta mullale kaubaalused ning külva seemned lauavahedesse. Aluste ümbruse võid kenasti ära multšida, et umbrohu hävitamisega vähem vaeva oleks.

Piirduma ei pea ainult aiamööbli või taimealustega. Kiik on samuti toredaks lisanduseks, mida kaubaalustest teha saab ja mis igas aias ja koduhoovis ära kulub!