Viis väärtuslikku eset, mida ei tasu suurpuhastuse käigus mingil juhul ära visata


Viis väärtuslikku eset, mida ei tasu suurpuhastuse käigus mingil juhul ära visata
Foto: Shutterstock

Vanasti armastati keldritesse ja kappidesse koguda ka katkiseid ja kasutuid esemeid, sest poes ei olnud suurt midagi saada ja kunagi ei teadnud, millal midagi vaja võib minna. Kui rasketel aegadel ei tulnud asjade äraviskamne kellegi isegi pähe, siis nüüd, kus iga hetk võib endale supermarketist uue asja soetada peame jälle vastupidist tõdema. Tihti loobume ka täiesti tervetest ja kasutamata asjadest, sest ruumi ei ole või tahaksime enda ümber näha lihtsalt midagi teistsugust. Ja muidugi näevad ka põhjamaiselt trendikad tühjad interjöörid liiga võluvad välja, et neid kasutute asjadega üle koormata.

Samas leidub igas elamises vanu asju, mis on väärt säilitamist. Järgmine kord, kui midagi ära visata plaanid, mõtle enne hästi järele, kas selle koht on ikka prügimäel ja uuri internetist, mis hinnaga on sarnast eset varem müüdud. Toome välja mõned levinumad esemed, millest liiga kergekäeliselt loobuma kiputakse:

Portselan- ja klaasnõud

Vanad sööginõud ja suitsuklaasid lapsepõlvepäevilt võivad omada tegelikult palju suuremat, kui sentimentaalset väärtust. Korralikke portselannõusid ega klaasi ei tasuks kindlasti ära visata, sest selle väärtus on ajaga kasvav. Ka Tarbeklaasi nõud, mida võis leida pea igas kodus, on loodud kohalike tootedisainerite poolt ning neilgi on oma turg.

Foto: p30.ee, Pilvi Ojamaa disainitud komplekt Tarbeklaasile

Seotud lood:

Vanad küünlajalad

Mitte ainult hõbedast lauanõud ei vääri säilitamist. Samamoodi võivad väärtuslikud olla pronksist, vasest, messingist või teistest materjalidest küünlajalad, mida juba praegugi müüakse antiigipoodides ja oksjonitel küllaltki korraliku hinnaga. Eseme lõplik väärtus sõltub muidugi selle suurusest, materjalist, vanusest ja üldisest seisukorrast.


Kellad ja tasku-uurid

Seinakellad, lauakellad või taskukellad, mis õlitamise ja pisikese putitamise järel elu sisse võtvad, on kõik väärt teist ringi. Antiiksete kellade hinnad ulatuvad järelturul suisa tuhandete eurodeni. Ka nõukogudeaegsete kellade eest võib internetioksjonil saada üsnagi hästi tasustatud.


Valgustid

Kui lühtrite hinnad on suhteliselt krõbedad, siis viimasel ajal on popiks muutunud ka nõukogudeaegsed Estoplasti valgustid. Seega ei maksa ka neid esimese hooga prügikasti lennutada. Vana ja koleda juhtme saab uue ja trendika kangasjuhtme vastu vahetada ning äge valgusti ongi sündinud!

Foto: atmosfaar.ee

Perekonnafotod

Kuigi vanadel fotodel ei pruugi olla suurt rahalist väärtust, on neil hindamatu sümboolne väärtus. Kui oled oma perekonnareliikviad kord juba minema visanud, ei too neid enam miski tagasi. Kui sa ise ei oska vanu fotosid hinnata, mõtle järeltulevaste põlvede peale, kellele võivad pildid ehk ükskord suurt huvi pakkuda.


LOE LISAKS:

Kuus levinumat viga, mida väikese kodu sisustamisel tehakse

Serviisi valimine — tee vahet portselanil ja fajansil

Millist magamistuba soovitab sulle astroloogiline sünnikaart? Vaata järele!