Viis sisustusnippi, millega talvele vastu minna


Viis sisustusnippi, millega talvele vastu minna
Foto: Pinterest

Kodu on kindlus, kus pime ja külm aeg mõnusalt üle elada ja taas kevadet ootama hakata. Et talvel on ka rohkem aega sisustuse ja muu tubasega tegeleda, toome teieni viis head nõuannet, kuidas oma talvine elamine veelgi nauditavamaks muuta. Vaata pilte ja loe, mida soovitavad sisekujundajad talvel koduga ette võtta!

1. Hubasust lisavad puitelemendid

Külmas kliimas tekitab puit mõnusalt hubase soojustunde. See aga ei tähenda seda, et nüüd oleks aeg kõik seinad puiduga üle lüüa ja suur remont ette võtta. Mulje loomiseks piisab vaid mõnest nutikast lahendusest — näiteks puuhalgudest meisterdatud riiulist, vitstest punutud valgustist, rustikaalsest söögilauast või mõnest teisest sisustusaksessuaarist. Kui aga ees on remont, siis tasub muidugi mõelda, et talvisel ajal on tore ka puitu siseviimistluses näha!

2. Omapärased küünlad

Pimedal ajal tasub elamisse tuua kuhjaga küünlaid. Lisaks sellele, et küünlad on suurepärane valgusallikas, aitavad nad ka meeleolu luua. On tehtud uuringuid, mille põhjal on elav tuli võrreldav päikesevalgusega ning suurendab meie organismis õnnehormoonide teket ja peletab väsimust. Ka küünlajalgade valikul tasub mõelda loovalt. Erinevate küünlajalgade abil saab elamisse luua täiesti teise meeleolu — piduliku, lõõgastava või romantilise.

Seotud lood:

3. Soe ja pehme kodutekstiil

Kui suvesse sobivad lendlevad ja õhulised kardinad ja õrnad pastelsed voodiriided, siis sügis soosib toekamaid materjale ja sügavamaid toone. Aeg on kappidest välja otsida rasked kardinad, soojad pleedid, kohevad padjad ning vahetada lilled ja liblikad villa, (kunst)karusnaha ja sameti vastu. Nii nagu puit või elav tuli, loovad ka pehmed kangad interjööris hea ja sooja tunde. Talvehooaega sobivad suurepäraselt ka metalsed toonid.

4. Pisut kulda-karda ja metalset läiget

Et natukenegi päikest, valgust ja suvist sillerdust kompenseerida, võib elamisse julgelt lisada näpuotsaga metalset aktsenti. Selleks sobivad hästi peeglid, vaasid, diivanipadjad ja nipsasjad.

5. Hubased tulekolded

Õnnelikud kaminaomanikud teavad hästi, kui tähtis on talvisel ajal elav tuli. Kaminasisest pole mõnusamat kohta, kuhu kodus pimedal ajal koguneda ja juttu ajada. Need, kel puudub võimalus ehedat puuküttega kaminat ehitada, ei pea aga kurvastama, sest täiesti arvestatava atmosfääri saab luua ka elektri- või gaasikamina abil. Keegi ei keela modernset elektrikaminat ilmestada ilukivide või puuhalgude jaoks loodud spetsiaalse paigaga. Lõppude lõpuks on ju tähtis meeleolu!