Viis põhjust, miks eelistada tavapoe mööblile teise ringi mööblit


Viis põhjust, miks eelistada tavapoe mööblile teise ringi mööblit
Foto: Unsplash

Uue kodu ostmine või üürimine on kulukas. Lisaks kopsakale sissemaksele või maakleritasule tuleb sageli alustada täiesti nullist ka ruumide sisustamist. Tagasihoidliku eelarve puhul jääbki ainsaks võimaluseks odav mööbel. Siin on aga kaks võimalust: kas osta sisustus mõnest soodsast tavapoest või otsustada teise ringi esemete kasuks. Toome välja viis põhjust, miks võiks eelistada just kasutatud mööblit.

1. Sinu kodu ei näe välja nagu tuhanded teised

Sinu kodu võiks olla sinu pere nägu, mitte näha välja nagu väljalõige mõnest odavmööblit müüva poe tootekataloogist. Selle asemel, et minna pealtnäha lihtsama väljapääsu teed ja osta kogu sisustus ühest komplektist, julge segada vana ja uut. Nii võid olla kindel, et saavutad isikupärase ning hubase tulemuse, mida naljalt mujal ei leia.

2. Kasutatud odav mööbel on kvaliteetsem kui sama hinnaga tavapoest ostetud mööbel

Kasutatud mööbel on reeglina tunduvalt kvaliteetsem kui tavalistes kauplustes leitav kõige odavam mööbel. Ebakvaliteetsed esemed ei pea lihtsalt piisavalt kaua vastu, et teisele ringile jõuda! Nii võid kasutatud asjade poodidest leida sama raha eest või soodsamalt kvaliteetsemad ja vastupidavamad esemed.

3. Põnev aardejahti meenutav protsess

Kui uut mööblit otsides võid juba internetist mõõdud, hinnad ja materjalid välja vaadata ning ost on vaid sekunditega vormistatud, siis kasutatud sisustuselementide leidmine on omaette lõbus seiklus. Erinevate kaltsukate, antikvariaatide ja ostu-müügiportaalide läbi kammimise järel selle i-le täppi paneva eseme leidmine tõeline rõõm!

Seotud lood:

Foto: Roxy Klassik

4. Kasutatud mööbel ei kuluta nii palju loodusressursse kui odav mööbel

Iga uue masstootmises valminud mööblitüki valmistamine nõuab ressursse ning tekitab mingil määral reostust. Pruugitud mööbli ostmine on aga tunduvalt keskkonnasõbralikum, sest selle jaoks ei ole enam maha võetud enam mitte ühtegi puud!

5. Kasutatud mööbel on tervisele sõbralikum

Odav mööbel on tihti valmistatud saepuruplaatidest. Näiliselt üsna naturaalseid puidulaaste või saepuru hoiavad saepuruplaadis koos liimid, mis levitavad mürgiseid formaaldehüüde. Need kahjulikud ained võivad tekitada näiteks allergilist nohu või bronhiiti. Aastatega mürgid lenduvad, seega on soovituslik eelistada juba vanemat või siis hoopis täispuidust mööblit.

KUST OSTA?

Kasutatud mööblit leiad näiteks teise ringi poodidest, kuulutusportaalidest (nt osta.ee ja kuldnebors.ee), Facebooki gruppidest ja antikvariaatidest.

Allikas: Uuskasutuskeskus

LOE LISAKS:

Väike kodu, kus vana ja uus loovad kauni koosluse

TEE ISE: kuidas värvida paksu lakikihi alla maetud nõukaaegset kappi?

Remondiblogija Liina Pulgese kodu on nagu Estoplasti majamuuseum

Need on kõige mürgisemad toataimed meie kodus