Viis ohumärki, mis näitavad, et vannituba vajab värskenduskuuri


Viis ohumärki, mis näitavad, et vannituba vajab värskenduskuuri
Foro: Shutterstock

Vannituba on koht, kus end igal hommikul päevaks valmis sättida — seetõttu peab ruum olema mugav ja tekitama hea tunde. Kui kehvasti organiseeritud ruumiplaan, ebapiisav valgustus või tilkuv kraan on sind juba pikemat aega häirinud, on aeg muutusteks. Oleks ju tore uut aastat uue ja värskema vannitoaga tervitada? Vaata, millised märgid viitavad sellele, et asjaga on tõesti kiire!

1. Vannituba lõhnab halvasti. Kui tunned vannitoas kopitanud lõhna, on see kindel märk sellest, et ruum vajab renoveerimist. Tõenäoliselt pead üle vaatama, kas WC-pott on korralikult kinnitatud ja ega vannitoas ei ole hallitust. Hallitus ei ole ainult esteetiline probleem — näiteks kipsplaadiga ehitatud vannitubades võivad niiskuse mõjul levida ohtlikult mürgised hallitusseened. Samuti tasub veenduda, et ventilatsiooniga oleks kõik korras.

2. Iganenud värvilahendus. Aastate jooksul on moes olnud erinevaid värve, mustreid ja tekstuure. Aja möödudes tunduvad paljud lahendused aga ajast ja arust. Kui vaatad igal hommikul tülpinud pilgul oma1990-ndate lõpus seotatud marmoriimitatsiooniga kahhelplaate, siis ehk on nüüd aeg need lihtsalt millegi värskemaga üle plaatida? Sisekujundajad soovitavad ajatut musta, valget ja halli. Need värvid näevad alati head välja ja ei mõju ka mõne aasta möödudes vanamoelisena. Hetkelised trendimustrid võivad see-eest juba paari aasta pärast väsitavalt mõjuda.

Seotud lood:

3. Kehv valgustus. Kui vannitoa valgustus on ebapiisav, võib probleemi lahendada üsna lihtsalt — osta võimsam valgusti. LED-ribadega saad aga valgustada näiteks ka kapiääri, mis lisavad mõnusalt hubast aktsentvalgust.

4. Ruumipuudus. Kui asjad ei taha vannituppa ära mahtuda, siis vaata üle, kuidas ja kuhu on asjad paigutatud. Võib-olla leidub ruumis mõni koht, kuhu sobiks ideaalselt kapp, millesse saaksid paigutada kõik vajaminevad kreemid ja šampoonid. Suuremat remonti planeerides on aga võimalik kavandada nutikaid ruumi eripärasid arvestavaid panipaiku.

5. Lekked. Kui märkad laes kobrutavat värvi või niiskuselaike või kummitab vannituba hoopis veider kopituselõhn, võib see anda tunnistust sellest, et torudega ei ole kõik päris korras ning et probleem vajab kiiret reageerimist!

Allikas: zillow.com

LOE LISAKS:

FENG SHUI: Imeline vannituba — vesi on raha, rikkus, heaolu…

Plaadiga või ilma? Omapärased vannitoad, kus ei ole kasutatud ainsamatki keraamilist plaati

ENNE JA PÄRAST: Hingega renoveeritud korter nõukogudeaegses paneelmajas