Viis nippi, mille abil pisikesed ruumid näiliselt suuremaks muuta


Viis nippi, mille abil pisikesed ruumid näiliselt suuremaks muuta
Foto: Shutterstock

Oskuslikult kujundades on võimalik ka pisikeses kodus silm ära petta ja õigeid nippe kasutades mõni ruutmeeter elamisse juurde võluda. Uue kooliaasta alguses, kui elukohavahetust rohkem, on paras aeg nipid meelde tuletada ja käiku lasta!

1. Loo illusioon valgusest ja rohkematest akendest

Pisikesed korterid kipuvad olema tihti pimedad ja kitsad. Hea viis visuaalselt avarust juurde tekitada on paigaldada korralik valgustus ja asetada toa strateegilistesse punktidesse peeglid. Parim koht valgusemängu tekitamiseks on paigaldada peegel akna vastasseina. Pisikeses magamistoas või kitsas esikus eelista peegliga riidekappi. Kui peeglita kapp võtab enda alla suure osa pisikesest ruumist ja muudab ruumi veelgi pisemaks, siis peegel loob illusiooni poole suuremast pinnast.

Foto: Fantastic Frank

Peeglitrikk annab magamistoa kõrval efekti teisteski ruumides — elutoas, söögitoas, esikus…

2. Hästi läbimõeldud mööbel

Pisikeses korteris elades on meil samad vajadused, mis suurema pinnal edasi — läbi ei saa ilma voodi, söögilaua või riidekapita. Mida pisem on pind, seda rohkem läbimõtlemist vajab mööbli funktsionaalne aspekt. Kui vähegi võimalik, proovi panna mööbel toimima multifunktsionaalselt. Selles köögis toimivad tööpind ja selle all olevad kapid ühtlasi ka söögilauana — hea võimalus mõni ruutmeeter elamises kokku hoida!

Seotud lood:

Foto: Fantastic Frank

3. Heledates toonides viimistlus

Kõige tõhusam nipp avarust juurde saada, on värvida seinad lumivalgeks. Veelgi parem, kui näha ei ole üleminekuid seina ja lae vahel, sest nii tekib illusioon “piirideta” ruumist. Hästi toimivad ka teised heledad toonid — neutraalsed beežid ja külmad hallid. Soojasid toone katsu elamises vältida, sest need toovad seinad visuaalselt “lähemale”.

4. Vali õiged kardinad

Hästi valitud kardinapaar raamib toa ja muudab selle visuaalselt avaramaks. Et lagesid kõrgemaks “venitada”, vali maast laeni kardinad ja paiguta kardinapuu võimalikult lae alla. Ebamäärase pikkusega kardinad ei mõju mitte ainult lohakalt, vaid võivad visuaalselt ka ruumi pisemaks muuta.

5. Seo ruum vaibaga tervikuks

Vaip defineerib ruumi ja paneb kogu mööbli toimima ühe kompositsioonina. Julgete mustritega vaip tõmbab seintelt tähelepanu endale ja nii hägustub tunnetus ruumi piiride suhtes. Kui soovid kitsast koridori pisut laiemana näidata, vali horisontaalsete triipudega vaip. Geomeetriliste mustritega mängides on samuti võimalus erinevaid optilisi efekte saavutada.