Viis lihtsat nippi, mille abil köögile värskem välimus anda


Viis lihtsat nippi, mille abil köögile värskem välimus anda
Foto: Kollaaž

Sügis on ideaalne aeg võtta ette pisemad remonditööd, mille peale väärtuslikke suveilmasid raisata ei raatsitud. Kui köögi sisustuse väljavahetamine on mahukas, kulukas ja küllaltki tülikas ettevõtmine, siis hea tulemuse saab ka pisemate jõupingutuste ja õhema rahakotiga. Vahel piisab vaid põnevate valgustite lisamisest või kapinuppude vahetamisest.

1. Valgustus

Mida lähemale jõuab pime aeg, seda olulisemaks muutub hea valgustus. Leia köögis koht mõnele lahedale valgustile, mis lisaks praktilisele poolele ka ruumile uue fookuspukti tekitab. Hästi valitud valgusti annab köögile värske ilme ning tänu täiendavatele valgusallikatele paistab ka köök uues valguses!

2. Dekoreeri tühjad seinad köögitarvetega

Tühjad seinapinnad võivad olenevalt ruumist mõjuda kõledalt. Et köögis on ebastabiilne õhuniiskus ja rasvapritsmeid jõuavad ka seintele, ei ole köök just kodu kõige sobivam ruum väärtuslike kunstiteoste või armsate fotode eksponeerimiseks. Kui aga asjale loominguliselt läheneda, võib tühjad seinad täita kasvõi lõikelaudade või tassikollektsioonidega ehk esemetega, mida on lihtne puhastada!

Seotud lood:

Foto: Shutterstock


Köögile, nagu igalegi teisele ruumile, annavad hubase välimuse toataimed. Köögis võib muidugi tavaliste toataimede asemel kasvatada maisetaimi, mida söögiks kasutada. Talvist pimedust kõik taimed ei armasta, kuid rosmariini ja peterselli saab aknalaua läheduses edukalt kasvatada. Et köögile põnevam ilme anda, mõtle välja, kuidas maitsetaimi põnevalt ja teistmoodi eksponeerida. Lahendusi selleks on mitmeid.

3. Uued kardinad

Kodutekstiilid on ruumikujunduses pisike, kuid väga võimas detail. Piisab, kui vahetada värvilised kardinad ühevärvilise vastu või ühevärvilised kirjude vastu — tulemus võib olla üllatav!

Foto: Shutterstock


4. Kujunda uus tagasein

Uued plaadid, pesemiskindel tapeet, klaas või puit — võimalusi on lõputult. Vanad ja väsinud seinaplaadid võid ka lihtsalt üle värvida.

5. Lisa värvi!

Kui oled ammu unistanud uuest köögimööblist, aga ettevõtmine ei mahu kas ajakavasse või eelarvesse, saab abi ka paarist purgist mööblivärvist. Tõenäoliselt on see kõige kiirem ja soodsam viis köögile suurem stiilimuutus teha. Ära unusta ka vanu kapinuppe uute vastu vahetada! Lamineeritud köögimööbli ülevärvimisest saad lugeda lähemat SIIT ja vigadest, mida mööblit värvides vältida tasuks SIIT.

Loe ka lähemalt ühest köögist, mis sai täiesti uue välimuse vaid tänu köögimööbli ülevärvimisele:

ENNE JA PÄRAST: uue välimusega köök ilma köögimööblit vahetamata