Viis "kohustuslikku" eset, ilma milleta ükski sisekujundaja elada ei suuda


Viis "kohustuslikku" eset, ilma milleta ükski sisekujundaja elada ei suuda
Foto: Shutterstock

Kodu sisustamine on lõputu protsess. Harva juhtub, et kogu mööbel ja sisustusaksessuaarid soetatakse korraga ning kõik jääb ustavalt oma kohale aastakümneteks. Kui oled uue kodu sisustamisega päris alguses ja kõike korraga lubada ei saa, siis need viis eset on igas kodus üliolulised ja just nende hankimisest tasukski alustada!

Kui riiulitele ja muudele pisiasjadele võib mõelda alles sisustamisprotsessi lõppjärgus, siis valgusti on oluline detail, ilma milleta lihtsalt ei saa. Seda nii funktsionaalsetel kui ka esteetilistel kaalutlustel. Kaunis valgusti “täidab” ruumi, püüab pilku ja loob viimistletud mulje ka pooltühjas ruumis.

Teine asi, mis loob ruumile näo ja on muidugi ka kasutamise mõttes hädavajalik, on mugav tugitool! Mida suurem elamine, seda rohkem tugitoole võid sinna planeerida. Lisaks sellele, et seal on mõnus raamatut sirvida ja lõõgastuda, lisab ta interjöörile ka hulga hubasust.

Ilma toataimedeta ei ole ükski kodu täielik. Kui tundub, et elamisest on justkui midagi puudu ja see päris õige “kodu tunne” ei taha tekkida, siis äkki on asi mõnes puuduvas palmis, lopsakas filodendronis või õhku puhastavas havisabas?

Seotud lood:

Kui kodu mõjub tühjalt ja kõledalt, lahendab probleemi korralik vaip. Lagedad põrandapinnad mõjuvad ametlikult ja steriilselt. Seega ole vaipadega helde ja ära unusta sellega dekoreerimast ka magamistuba!

Kardinad seovad ruumi tervikuks ja tekitavad õdusa tunde. Kindlasti katseta erinevaid kardinaid — lisaks päevakardinatele võiksid elamises olla pimendavad külgkardinad.

LOE LISAKS:

Sisustusaksessuaarid, mis peaksid sisekujundajate arvates keelatud olema

15 IDEED | Kaunid kompositsioonid diivanilaual

Sisekujundaja Anita Karma: kuidas kodu kunstiga kaunistada