VIDEO: Nutikad ruumilahendused 32 ruutmeetril


Kui kodu on väike, siis tuleb läheneda multifunktsionaalsete lahendustega ja üllatuslikult annab väikese pinna peale mahutada üsnagi palju. Nii, nagu seda tegi Graham Hill, kel elukohaks New York, täpsemini Soho. Ta koondas kõige nutikamad ja läbimõeldumad lahendused.

Grahami kodust leiab liigutatavad seinad, kappi peidetud kirjutauslaua, diivanist saab kergesti voodi, mis muidu seina sees peidus. Audiovisuaalne pool on samuti viimseni läbimõeldud — kõlarid on ehitatud lae sisse ja kogu TV ja muusika juhtimine käib arvutist, teleri peale pole ruumi raisatud, selle asemel saab nautida pilti projektorilt.

Köögilaud on osavasti kokku pakitud, aga kui tulevad külalised — mida juhtub NY-s tihti, siis saab laua lihtsasti lahti ja nii suureks teha, et mahutab vabalt 10-liikmelise seltskonna. Paar külalist saab ka ööseks jääda — nende pealegi on mõeldud.

Tolmuimeja ei pea olema suur, piisab väikesest robot-tolmuimejast, mis mahub kapi alla. Köögitehnika on peidetud sahtlitesse, sh induktsioonpliit, külmik ja nõudepesumasin.

Video on inglise keeles.

Kui sinugi kodus on nutikaid lahendusi, siis saada meile sellest pilt aadressil moodnekodu@delfi.ee.