VÄRVISPIKKER: Need värvid muudavad interjööri suuremaks ja avaramaks


VÄRVISPIKKER: Need värvid muudavad interjööri suuremaks ja avaramaks
Foto: Shutterstock

Seda, et valgel värvil on omadus ruumi suuremaks ja avaramaks muuta, teavad ilmselt kõik, kes on sisekujundusega vähem või rohkem kokku puutunud. Valge kõrval leidub aga terve rida värve, mis saavad sama ülesandega väga edukalt hakkama. Kui armastad värve ja avarust, siis vaata järele, milliseid toone tasub elamises kasutada!

Sisekujundajate peamine nipp pisemate ruumide avaramaks muutmisel on külmade toonide kasutamine. Jahedad toonid viivad seinad optiliselt kaugemale, samas kui soojadel toonidel on omadus värvitud pind visuaalselt lähemale tuua ja seeläbi ka ruum pisemaks muuta. Kui ihkad kodus ruumi ja avarust, katseta neid värve!

1. Külmad sinised

Värviuuringute järgi on sinise tooni austajaid maailmas protsentuaalselt kõige rohkem. Miks siis mitte võõbata seinad siniseks, lisada siniseid kodutekstiile ja mähkida end kaunilt kargesse atmosfääri? Kui levinud arusaama kohaselt muudavad tumedad toonid elamise pisemaks, siis see reegel sinise kohta ei kehti. Mida sügavam sinine, seda rohkem sügavust toob ta ka interjööri.

Foto: Tikkurila Color Now 2016

Kindla peale minek on ka hele kahvatusinine ja hallikassinine. Sinine on toon, millega on raske mööda panna!

Foto: Shutterstock

Seotud lood:

Foto: riikanblogi.fi

Sinised, mida tasub kodus kindlasti proovida:

Foto: Tikkurila