Vannitoaideid Habitare sisustusmessilt

 (9)
Vannitoad Habitare messil 2013
Hea valik klassikalise stiili austajale.Foto: Algis Laane

Vannituba on koht, kus valmistume vastu minema nii päevale kui ka ööle ja seega on oluline, et meid ümbritsev oleks mõnus. Kuna vannituba on üsnagi statsionaarne ja saame seal muutusi teha ehk vähem kui teistest tubades, siis võib Helsingis toimunud messi põhjal öelda, et üha enam pannakse rõhku vannitoamööbli- ja aksessuaaride täiustamisele ja viimistlusele.

Tähelepanu on pööratud disainile ja funktsionaalsusele.

Messidel on ka palju ekslusiivset väljas, aga ikka leiab huvitavaid ja üllatavaid ideid, mida saab kodus ühel või teisel moel ellu viia. Olgu selleks nagid, peeglid, korvikesed vm esemed.

Vähem jäi silma klassikalises stiilis vannitubasid, rohkem oli esindatud modernne stiil.

Erilist tähelepanu pööraks Temali minimalistlikule rätikukuivatajale, mis esmapilgul näis lihtsalt sisustuselemendina, aga käed lähedale pannes oli tunda soojust. Valgustus selle taga annab rohkem võimalusi valgusega mängida.

Minimalistilik rätikuhoidja-kuivataja Foto: Algis Laane

Isikupärasemaks saab vannituba luua ka Temali kraanikausiga. Seda võimaldab firma toodangus olev sari Express Yourself. Näiteks saab neilt tellida oma laste käe- ja jalajälgede ja nimega kraanikausi. Hinnaks sellisel kraanikausil 180 €.

Oma lapse jalajälgedega kraanikauss - ainulaadne. Foto: Algis Laane

Tehniliselt ja viimistluselt kõrget taset pakub Geberit Suurbritanniast. Pildil olev komplekt maksab üle 5000 € ja tuleb müüki järgmisel aastal. Muude nuppude hulgas on potil ka õhu värskendamise nupp. Kraanikausikapi klaaspinna taha on peidetud sujuva vajutusega sisse-välja liigutatavad riiulid.

Blum on lahendanud äravooluava diskreetsel moel. Puhas ja rahustav.