Vanadest asjadest ja sinisest veekannust sündinud köök


Vanadest asjadest ja sinisest veekannust sündinud köök
Ave Valge

Ave kogu 2-toaline korter on kujundatud sini-valges võtmes, kuid piilume seekord vaid kööki, sest muud ruumid pole veel päris valmis. Kogu köögi lugu algas sellest, kui Ave vana nõukaaegse köögimööbli ostuporaali müüki pani ja see ära viidi. Midagi oli ju asemele vaja — päris köögimööblit ei jaksanud osta ja ebakvaliteetset odavat kööki ta ei tahtnud.

Niisiis sai ostetud vanavarapoest üks suur kummut. Pinnad said endale uue jume Tikkurila mööblilakiga. Tulevane abikaasa lõikas ise tikksaega kummutile avad kraanikausi ja pliidi jaoks. Tagantjärele mõeldes oleks pidanud ikka pliidi keskele panema, aga mis tehtud, see tehtud.

Normann Copenhageni lambid sai Ave oma sisekujundaja ametit pidavalt õelt kingituseks, need jäid tal endal üle. Need on meie köögis uhkusega!

Ostuportaalist soetatud laud ootab valgeks värvimist. Toole meil veel pole, sest hing ihaldab päris uute toolide järele. Nii saigi vanad kiirelt müüdud, sest muidu oleks ju vanad ka sobinud.. Ja uute ostu kaugesse minevikku on saanud edasi lükata.

Sinine toon sattus noorte koju täitsa juhuslikult. Köögis oli üks vana sinine veekeedukann ja selle järgi hakkas kõik kujunema. Kööki sai ostetud pestav tapeet, kummuti ümbrusele sai aga kantud lakikiht, et oleks lihtsam puhastada. Lähiajal on plaanis soetada õhupuhastaja pliidi kohale.

Seotud lood:

Kuna korter väike ja et tubades oleks ühtsus, siis on toonidki enam-vähem kõikides ruumides sarnased.