Valmistume sügiseks: sisustusnipid, millega kodu tõeliselt soojaks ja hubaseks muuta


Valmistume sügiseks: sisustusnipid, millega kodu tõeliselt soojaks ja hubaseks muuta
Foto: Shutterstock

Peaegi on käes aeg armsaks saanud õueruumist tuppa tagasi kolida ja mõelda, kuidas pikkadele sügis- ja talvekuudele vastu minna. Et külmemal ajal pisut rohkem soojust ja hubasust luua, võib voogavad ja õhulised kangad asendada pehmete pleedide ja vaibakestega ning seada valmis ahjud ja kaminad. Jagame mõned asjalikud nipid, millega interjööris sügist tervitada!

1. Soojad ja mahlased värvid

Kui suvel ümbritseme end õrnade lillemustritega ja dekoreerime ruumi heledamate kangastega, siis sügise saabudes on aeg soojendada meelt pisut sügavamate toonidega. Ka värvipsühholoogia seisukohalt mõjutavad meie turvatunnet soojad ja kaitsvad maalähedased toonid — leidis ju ürginimene loodusjõudude eest kaitset koobastes. Üks ütlemata hea värv on näiteks oranž, mis seostub tule ja soojusega ning külmal aastaajal võikski end sellesse mähkida — ka interjööris. Kodutekstiilidega mängimisest piisab, et anda ruumile hoopis teine ja hooajale vastav ilme!

Neile, kellel on suve lõppemisega raske leppida, aitavad igatsust sooja aja järele leevendada särtsakalt troopilised toonid — meresinine, päikesekollane ja palmiroheline.