Valge peenra lugu — teeme tutvust valgete kesksuviste õitsejatega

Pilguheit ajakirja Maakodu
Valge peenra lugu — teeme tutvust valgete kesksuviste õitsejatega
Evely Ustav

Et rajada peenar, mis aiaomanikule vahepeal ka rahu annaks, tuleb iga liigi ja sordi hingeelu peensusteni tunda. Hea on teada, millised liigid on lühiealised, kes kipuvad peenras laiutama või ringi rändama, ning kes “rõõmustavad” sind seemnekülviga.

„Minu 30ruutmeetrises peenras kasvab nüüdseks kokku 40 liiki ja sorti valgeid püsikuid, katsetanud olen ma selles peenras umbes 60 eri taime. Suure arvu üle rõõmu tunda ei tasu, sest selline liigirikkus nii väikesel alal ajab kergesti pildi väga kirjuks. Just nii, ka ainult valgetes-rohelistes toonides peenar võib liiga kirju olla! Võib ju vabandada suurt valikut sellega, et üks püsik õitseb heal juhul 3–4 nädalat ja need, kes õitsevad suve alguses, annavad ülejäänud suvel lihtsalt rohelist lehemassi. Lihtne see taimede omavahel sobitamine siiski pole,“ kirjutab Evely Ustav juuli Maakodu ajakirjas valge peenra rajamise muredest ja rõõmudest.

Evely Ustav
Evely Ustav
Seotud lood:


Pildil on kesksuvised õitsejad valges peenras: 1- metssalvei `Schneehügel`, 2- hulgalehine lupiin,3- must vägiheina valgeõieline vorm, 4-alpi aster, 5- harilik kurekell,6- harilik murtud süda `Alba`, 7- verev kurereha `Alba`, 8- harilik kukekannus 9- harilik öölill 10- sarvkannike 'Alba Minor'.

Evely Ustav

Loe lugu edasi juuli Maakodust!

Veel saate lugeda Maakodu juuli ajakirjast:

  • Talu kui alevi visiitkaart
  • Permakulturisti meelespea: multši ja väeta!
  • Millist pargiroosi koduaeda valida?
  • Kartulimardikas — tulnud, et jääda
  • Neeme küla uhkuseks on külapood ja -rahvas
  • Hotellid loomadele

LOE VEEL:

Aednik annab nõu, kuidas ja milliste ronitaimedega aed kauniks muuta

NÕUANDEID │ Kõik, mida tasub teada suvelillede väetamisest

Suvi iga ilmaga — kuidas ehitada aeda kena ja praktiline varikatus?