Vaata, kuidas mõjub traditsiooniline Pärsia vaip kaasaegses interjööris


Vaata, kuidas mõjub traditsiooniline Pärsia vaip kaasaegses interjööris
Foto: freshdesignpedia.com

Kuigi vanamoodsad ja raskepärased Pärsia vaibad seostuvad eelkõige kitši ja nõukogude ajaga kui kaasaegse koduga, siis oskusliku sisekujunduse puhul võib aga Pärsia vaip osutuda interjööri kõige kaunimaks detailiks. Noppisime välja mõned pildid ülimoodsatest interjööridest, kus just selline vaip on väga omal kohal!

Araabiamaadest pärit mustrilised vaibad on ehtinud luksuslikke kodusid juba aastatuhandeid. Nimelt pärinevad esimesed andmed taoliste vaipade kohta juba 5. sajandist eKr Iidseid ja eksootilisi vaipu on hinnanud ka Euroopa kuningad, mõisnikud ja rikkad perekonnad läbi sajandite. Foto: victorlidchi.co.za

Esmapilgul on ehk raske ette kujutada, kuidas võiks taoline vaip küll sobituda valgesse ja minimalistlikusse skandinaavalikku interjööri. Tulemus on aga maitsekalt läbimõeldud ja omapärane. Suures ja avaras elutoas, kus mööblit on täpselt parasjagu, aitab värviline vaip ruumi tervikuks siduda.

Foto: flickr.com, Erin Williamson


Valgete ja avarate ruumide kõrval sobib idamaine vaip imeliselt ka hallis toonis seintega. Ka lastetoas on pehme ja kvaliteetne vaip igati omal kohal!

Seotud lood:

Foto: flickr.com, Erin Williamson

Ornamentidega kaunistatud vaip ehib ka minimalistlikku kööki.

Foto: flickr.com

Fotod: freshdesignpedia.com

Pisut stiliseeritum versioon klassikalisest Pärsia vaibast mõjub sinises interjööris rahuliku ja tagasihoidlikuna.

Foto: johnlewis.com

Universaalse välimusega vaip ei kaunista mitte ainult helgeid ja valgeid interjööre, vaid toimib hästi ka tumedate toonide taustal. Tulemuseks on elegantne ja hubane interjöör.

Lahedalt eklektilise interjööri loob pärsia vaip koos retromööbliga.

LOE LISAKS:

Pane tekstiilid, tekstuurid ja mustrid interjööris kõlama

Vaip seinal — ootamatu sisustustrend