Vaata ideid ja loe nõuandeid, kuidas kujundada avatud kööki


Vaata ideid ja loe nõuandeid, kuidas kujundada avatud kööki
IKEA

See, kas kujundada elamisse avatud köök sõltub olemasolevast planeeringust ning elanike soovidest ja vajadustest. Uusehitiste planeeringutes ja elamumessidel näeb enamjaolt kas osaliselt või täielikult avatud kööke, see tähendab, et on mõnus ülevaade ka elutoas toimuvast. Millistele põhiasjadele peaks avatud köögi kujundamisel tähelepanu pöörama?

Avatud köök sobib hästi väikelastega peredele — toitu valmistades on vanematel hea järelkasvul silm peal hoida, kui need toas mängivad või telekat vaatavad. Avatud köök on hea lahendus ka kodus, kus armastatakse tihti külalisi võõrustada.

Vaikne köögitehnika ja sujuv üleminek

Avatud köögi puhul on hea pöörata tähelepanu sellele, et köögitehnika ei teeks liialt lärmi. Selleks uuri köögitehnikat ostes mürataseme kohta. Muidugi on vaikselt toimetav kodutehnika enamasti ka kallim. Samuti on oluline mõelda, et kuna avatud köök on ka mujalt ruumist nähtav, siis on kujunduslikult oluline, et see ei tõuseks muust interjöörist häirivalt esile. Üks võimalus on kasutada integreeritavat köögitehnikat, teisalt aga luua taotluslikult ühtne ruum. Näiteks pildil olev köök sarjast Metod meenutab välimuselt pigem raamatukogu kui kööki, sulandudes sobivalt elutuppa ja sisaldades ka kogu köögis vajaminevat tehnikat. Tootja Ikea.

Seotud lood:

Ilma soklita, jalgadele tõstetud köögimööbel meenutab pigem elutoa- kui traditsioonilist köögimööblit. Tehnilised elemendid on nutikalt peidetud mööbli massiivsetesse jalgadesse. Pildil on köögimoodulid nimega Silta, disain Harri Koskinen, tootja Saari Keittiöt.