Vaata fotosid maailma kõige kuulsamate jäähotellide tubadest


Vaata fotosid maailma kõige kuulsamate jäähotellide tubadest
Foto: icehotel.com

Kuigi enamus meist unistab külmadel talveilmadel puhkusest palmi all, tasub kindlasti kaaluda ka külmemate sihtkohtade külastamist. Need maailmakuulsad jäähotellid võluvad väga erilise sisekujundusega ja pakuvad lisaks maalilisi vaateid arktilisele maastikule.

Nii mõnigi nendest hotellidest pakub näpistavaid elamusi, mille saamiseks ei ole vaja sõita üldsegi kaugele. Enamus seda tüüpi majutusasutusi asub Soomes või Rootsis ja ööbimispaikadeks on nii jäälossid kui ka lumest iglud.

1. Jukkasjärvi jäähotell Rootsis

Põhja-Rootsis asuvat jäähotelli peetakse maailma esimeseks jääst ja lumest majutusasutuseks. Esmakordselt 1990. aastal avatud hotell ehitatakse igal talvel uuesti nullist üles. Jääplokid pärinevad lähedal asuvast Torne jõest ning sellest on valmistatud nii hoone seinad kui ka voodid ja toolid. Ruumide sisekujundus pärineb kohalikelt kunstnikelt ja disaineritelt ning igal aastal ootab külastajaid uus ja erakordne sisekujundus.

Fotod: icehotel.com

Hotellis asub 100 numbrituba, lisaks baar ja puhkeala. Et hotell on saanud populaarseks pulmapaigaks, kuulub selle juurde ka kabel. Majutuse hinnad algavad hotellis 158 eurost.

Seotud lood:

Et kaunis hotell ära ei sulaks, on temperatuur ka siseruumides -5 kraadi ringis. Öömajalisi varustatakse spetsiaalsete miinuskraadide jaoks loodud magamiskottidega.