Unikaalne 1400 m2 eramu, mis pöörab aknad päikese poole

Galerii!
Unikaalne maja, mis pöörab aknad päikese poole
Unikaalne maja, mis pöörab aknad päikese pooleFoto: Parham Taghioff, Salar Motahari, Majid Jahangiri

Uuendusliku ja väga erilise ning ülimalt luksusliku 1400-ruutmeetrise maja disaini märksõnaks on paindlikkus. Seda sõna kõige otsesesemas mõttes, sest hoone koosneb moodulitest, mida saab oma soovide järgi suunata — kui soovid nautida päikest, siis navigeerid aknad just päikese poole. Hoone mahud on liigutatavad, nii saab majale anda avatud, suletud või poolavatud ilme.

Asendi dikteerib omanik — olgu põhjuseks aastaaegade vaheldumine või mõni argisem soov.

Maja asub Teheranis ja nagu paljud linnakrundid sealmail, oli ka selle projekti puhul ehitusalune maa märgatavalt väiksem kui plaanitav fassaadi laius. Nii sündiski kolmemõõtmeline fassaad.

Suvel saab siin nautida avarust ja valgust nii toas kui ka terrassil. Talvel saab mooduleid sättida asendisse, mis hoiab sooja maja sees.

Seotud lood:

Majas on neli korrust. Kahel alumisel paikneb aktiivsem tsoon: meelelahutus, jõusaal ja spaakompleks. Siia on ehitatud ka parkimisala külaliste autode jaoks, samuti on siin külalistetoad. Perekonna enda päralt on kolmas ja neljas korrus.

Disaini üheks osaks toodi ka väljas kasvavad männid — nüüd on need justkui osa majast, raamides kaunilt aknaid.

Loomulikku valgust kasutatakse edukalt ära keldrikorrusel asuvas spaas, kus peegeldused klaaspindadel löövad kogu kompleksi särama.

Tehniline lahendus pole autorite endi sõnul üleliia keerukas — kasutatud on sama meetodit nagu teatrites pöördlavade puhul, kui soovitakse kuvada eri stseene.