Ultramoodne maja, mis on inspireeritud ürgsest loodusest


Ultramoodne maja, mis on inspireeritud ürgsest loodusest
Foto: Malan Vorster arhitektid

Kaasaegne arhitektuur ei ole mõjutatud ainuüksi linnamaastikest ja tehiskeskkonnast. Tarbimishullusest väsinud maailm on üha suureneva kiirusega pöördumas tagasi looduse rüppe ning sellest annavad tunnistust ka kõige innovatiivsemad lahendused disainis ja arhitektuuris. Teeme tutvust põneva majaga, mis ühendab kõrgtehnoloogilise ürgse loodusega!

Et end looduse ohtude eest kaitsta, ehitasid meie esiisad oma kõige primitiivsemad kodud kas koobastesse või puude otsa. Kui tänapäeval ei tule arhitektid sellisele mõttele just kuigi tihti, siis klientide fantaasia võib viia mõnikord küllaltki pööraste lahendusteni. Just selline tellimus esitati Lõuna-Aafrikast pärit Malan Vorsteri arhitektuuribüroole.

Puude varju ehitatud maja fassaad imiteerib puutüvesid, samuti lähtub maja kõrgus ümbritsevast haljastusest.

Neli silindrikujulist torni on tõstetud maapinnast kõrgemal asuvatele taladele. Materjalidest on kasutatud tamme- ja seedripuud ning klaasi, konstruktsioonide juures vaske.

Olenemata varjulisest asukohast, on maja üks külg avatud lagedale maastikule. Tänu suurtele klaasakendele langeb interjööri rohkelt valgust.

Seotud lood:


Magamistoast avanevad kaunid vaated Lõuna-Aafrika loodusele. Nagu mujalgi majas, on ka siin märksõnaks rohke puidukasutus.

Allikas: Dezeen.com

LOE LISAKS:

Nõelasilmast tulnud minimalism — detailideni läbi mõeldud kodu

14-ruutmeetrine maja üllatab stiilse joone ja praktiliste lahendustega

FOTOD: Uudista — viis imetillukest maja maailma eri paigus