Üksindusest päästetud talukoht

 (1)
Pilguheit Maakodu erinumbrisse „Suvi Aias“
Üksindusest päästetud talukoht
Foto: Sven Arbet

Rauno Schultsi ja Epp Leesiku suvekodu Võrumaal paneb ka kõige tuimemal tegelasel südame hardumusest põksuma. Väike armas elumaja, ait ja laudapealne — see koht on justkui loodud Eestimaa üürikese suve nautimiseks.

Kikkamäe peremees Rauno Schults kirjutas oma suvekodust nii: “Võrumaal asuv esivanemate talu jäi paari tosina aasta eest üksi ning kurbus elu järele räsis tühja majapidamist omajagu. Õnneks sättis saatus nii, et saime siin kaheksa aasta eest kannad taas mulda ning vahepeal katkenud juured hakkasid tasahilju uuesti end sügavamale ajama. Niimoodi koos oleme aasta-aastalt kasvanud. Talu on meile kõvasti tarkust, oskusi ja armastust andnud. Vaikselt, püüdes pärandit võimalikult palju autentsena hoida, üritame vahepealseid üksindusaastaid andeks saada. Kohati tundub, et võib minna õnneks.”

Igal paigal on oma lugu. Nii on ka Kikkamäele (tagasi)tulek Rauno ja Epu jaoks tähenduslik. Rauno sõnul saavad teatud vanusesse jõudes meile oluliseks hoopis muud asjad, esile tõusevad teised väärtused ja tundub, nagu saatus ise juhiks meid vastu uutele väljakutsetele. “Vanemaks saades kerkisid mälusopist esile pildid siin veedetud lapsepõlvest ja Kikkamäe sai elus uuesti tähtsaks,” ütleb Rauno.

“Uue voodri saab panna igaüks, aga sellist päikesest põlenud ning ajahamba armidega seina tuleb poolsada aastat oodata,” ütleb Rauno.

Seotud lood:

Suvilas on sisse seatud kodukontor.

Loe seda inspireerivat lugu edasi Maakodu erinumbrist „Suvi Aias“!

Ajakirjas veel:

  • 10 levinud aiatrendi
  • Floristi lemmikud lillepeenras
  • Praktiline ja soodne rõdu
  • Kõpitseme muru ilusaks
  • Värviring — aedniku parim spikker
  • Lillepeenra kirkaimad lehed
  • Trimmeri ostmisel ei tasu koonerdada
  • Õunasorte igale maitsele
LOE VEEL:
Hingematvalt kaunis kadakate vahele peidetud elamine Muhu saarel
Pealinna külje all asuv kodu püüab pilku maalähedusega
Detailideni täiustatud talukompleks reljeefsel maastikul