Tuhandete taimede vahele peidetud loodussõbralik linnakodu


Tuhandete taimede vahele peidetud loodussõbralik linnakodu
Foto: VTN Architects

Mitmete rahvusvaheliste arhitektuuripreemiatega pärjatud elamine on oma pika ja kitsa vormi poolest tüüpiline Vietnami linnaeramu. Eriliseks teeb ta aga peensusteni läbi mõeldud sisu ja tuhanded fassaadi ümbritsevad toataimed, mis kaitsevad Vo Trong Nghia arhitektide sõnul müra ja õhusaaste eest.

Kasvav asustus juba niigi ülerahvastatud keskustes on Aasia suurlinnade üks suuremaid probleeme. Lisaks elamispindade puudusele toob olukord paraku kaasa ka autode heitgaasidest saastunud õhu. Lahendusena võib aga näha nutikat arhitektuuri, kus võib julgelt ka elu lahtiste akendega nautida, sest maja ümbritsevad tuhanded taimed.

Taimi ei pea kodus muidugi hommikust õhtuni kastekannuga kastma, vaid potte ühendavad automaatsed kastmissüsteemid. Vett kogutakse loodust austavas majas vihmaveest. Lisaks sellele, et taimed on suurepärased õhupuhastajad, kaitsevad nad ka lõõskava päikese eest. Majas on hästi läbi mõeldud ka looduslik ventilatsioon, mistõttu ei ole konditsioneeri kasutamine vajalik ja elektriarved on minimaalsed.

Seotud lood:

Ära jääb mure ka kardinate pärast, sest taimed asendavad suurepäraselt aknakatteid.

Vaata rohkem pilte galeriist:

Allikas: Vo Trong Nghia Architects

LOE LISAKS:

FOTOD │ Vaata, milline näeb välja tüüpiline Põhja-Korea kodu

15 köögivilja, mida saab pärast söömist uuesti kasvama panna

Helge ja kaunis maakodu oma õunaaia ja veinikeldriga