Trenni asemel — majapidamistööd, mis kulutavad kõige rohkem kaloreid

 (1)
Trenni asemel — majapidamistööd, mis kulutavad kõige rohkem kaloreid
Foto: Shutterstock

Kalorid ei põle ainult spordisaalis higistades või tervisejooksu tehes. Väga efektiivsed kaloripõletajad on ka mõnikord tüütuna tunduvad majapidamistööd, mida kipume motivatsioonipuuduses sageli nädalate kaupa edasi lükkama. Kodustesse toimetustesse tasuks aga suhtuda suurema entusiasmiga, sest paljude uuringute järgi võivad usinamad perenaised kulutada nädalas lausa 2000 kalorit, mis võrdub nelja intensiivse treeninguga!

Kui trenni jaoks on raske aega leida, pole midagi paremat, kui pühenduda paarkümmend minutit päevas majapidamistöödele — akende pesemine, vannitoa küürimine või pesu triikimine tõstavad lihastoonust ning on oma koormuselt võrreldavad kükkide ja kätekõverdustega. Järgnevalt on välja toodud kõige suurema energiakuluga majapidamistööd.

Vannitoa küürimine

Tülikate seebijälgede eemaldamine pindadelt lubab keskmisel inimesel põletada 15 minutiga kuni 100 kalorit. Lisaboonuseks saad toonuses käed ja tugevad õlavöötmelihased!

Pesu pesemine


Kui käsipesu on võrreldav suisa jõusaaliga, siis trennipotensiaal on olemas ka pesumasina omanikel. Riiete masinasse ladumine ning hiljem kuivama riputamine põletab 78 kalorit tunnis, mis võrdub 50 kükiga.

Nõudepesu

Nõudepesumasin võib küll näiliselt meie elu lihtsamaks teha, kuid käsitsi nõusid pestes on võimalik kulutada muljetavaldavad 560 kalorit nädalas. Selleks tuleb igast päevast 15 minutit kulutada nõude pesemiseks, kuivatamiseks ja oma kohale asetamiseks. Motiveeriv, kas pole?

Seotud lood:

Töö tolmuimejaga

Üks korralik suurpuhastus toluimejaga kulutab poole tunni jooksul kuni 90 kalorit, mis on võrreldab 15 minutilise poksitrenniga. Olenevalt maja suurusest aitab tolmuimemine saada täis ka päevast sammuvajadust, mis on keskmiselt 10000 sammu päevas.

Pesu triikimine

Kolm tundi pesutriikimist nädalas võrdub korraliku Zumba trenniga põletades keskeltläbi 420 kalorit — suurepärane põhjus, miks käia lisaks särkidele triikrauaga üle ka voodipesu, käterätikud ja teised vähem kortsuvad tekstiilid.

Voodite tegemine

Neljaliikmelise pere voodipesu vahetamine põletab 15 minuti jooksul keskmiselt 65 kalorit, mis on võrdväärne lühikese jalutuskäiguga.

Põrandate pesemine

Üks tülikamaid majapidamistöid kulutab poole tunni jooksul ligi 145 kalorit, mis on võrreldab 15 minutilise treeninguga jooksulindil.

Akende pesemine

Aknaid tasub kindlasti pesta tihemini kui kord aastas kevadise suurpuhastuse ajal. Nimelt kulutab põhjalik aknapesu keskmiselt 334 kalorit tunnis, mis on võrreldav ühe aeroobikatunniga.

Aiatööd

Muruniitmine, rohimine ja taimede istutamine kulutab keskmiselt 325 kalorit tunnis — hea põhjus iluaia laiendamiseks ja korras hoidmiseks!

Lumerookimine

Talvisel hooajal, kui juhtub ka lund olema, saab end vormis hoida lumerookimisega — nimelt kulutab sedalaadi trenn keskmiselt 357 kalorit tunnis.

LOE LISAKS:

Kasulikud nipid, mille abil ebameeldivad lõhnad kodust eemal hoida

FENG SHUI: Millest saab alguse heaolu sinus endas ja sinu kodus?