TOP 10 | Kõik kodust ja sisustusest — need olid lugejate lemmiklood aastal 2019


TOP 10 | Kõik kodust ja sisustusest — need olid lugejate lemmiklood aastal 2019
Kollaaž. Fotod Shutterstock

Aasta loetumate artiklite kokkuvõtet tehes on TOP 10 põnevalt üllatav. Meie lugejatele meeldivad praktilised nõuandvad lood. Põhifookus on kodu kujundamisel ja sellel, kuidas saavutada enda ümber harmoonia. Tundub, et ka Euroopa meelitab - mitmed mõlgutavad mõtteid, millisesse sooja riiki võiks elama minna. Head sirvimist!

Foto: Unsplash/Shutterstock

FENG SHUI | Ebaõnne toovad asjad, millest oleks targem kodus loobuda (1)

Feng shui on iidne tarkus, mille abil on võimalik koju meelitada rikkust, edu ja häid suhteid soosivaid energiaid. Et õige energia end sinu elamises mugavalt ja koduselt tunneks, tasuks veenduda, et sinu kodus ei leidu just neid asju.

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Shutterstock

Need on Euroopa kõige soodsamad piirkonnad, kuhu kinnisvara osta (10)

Euroopas leidub mitmeid vahvaid kohti, kuhu on mõistlik investeerida või hoopis minna pensionipõlve veetma. Heidame pilgu Euroopa piirkondadele, kuhu on kõige soodsam kinnisvara soetada — olgu selleks valge villa Kreeka saarel või hoopis kaunis korter Maltal.

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Shutterstock

Kõige suuremad vead sinu kodukujunduses, mida on tegelikult lihtne vältida (2)

Hea sisekujunduse taga peituvad lisaks loomupärasele andele ka oskused ja kogemused. Mitte ilmaasjata ei õpi sisekujundajad aastaid, enne kui suuri ja olulisi projekte ette võtavad. Ilma mahuka pagasita on loomulik oma kodu kujundades ka lihtsates asjades pisut eksida. Hea kujunduse taga ei peitu tihti mitte isegi suured summad, vaid just oskus tüüpvigu vältida ning kõik ruumi sattuv omavahel harmoneeruma panna. Toome välja kõige suuremad “ämbrid” ja jagame nõu, kuidas neid vältida.

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Shutterstock

Värvid, millest tasub magamistoas hoiduda

Feng shui praktikud ja teoreetikud usuvad, et magamistoa energia mõjutab meid rohkem, kui ühegi teise ruumi oma. Põhjus on lihtne — nimelt veedame seal 25-30% oma ajast ja veel puhkeseisundis, kui oleme ümbritsevatele energiatele eriti vastuvõtlikus seisundis. Sama oluline, kui mööbli paigutamise jurues ilmakaartega arvestamine, on magamistoas ka värvivalik. Tutvume lähemalt värvidega, mida feng shui järgi magamistuppa kindlasti valida ei tasuks!

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Shutterstock

Kõige vähenõudlikumad toataimed, mille hooldamisega saab hakkama igaüks

Toataimed toovad tuppa palju ilu ja rohelust, mis on eriti oluline hallil ja pimedal perioodil. Juhul, kui reisid tihti või kipud niisama taimede eest hoolitsemist unustama, siis ära muretse — ka sinu jaoks on olemas mõned visa hingega liigid. Need kümme toataime vajavad eluks väga vähe, kuid pakuvad vastu puhtamat õhku ja hubasemat interjööri!

Moodne Kodu 11.01.2020
Shutterstock

Kristallid kodus: milliste kivide abil luua elamisse hea energia? (9)

Erinevatel poolvääriskividel on omadus filtreerida meid kõikjal ümbritsevat energiat, seetõttu on nad asendamatud abimehed nii kodus kui ka kontoris. Seda eriti praegusel ajal, mil meie nähtamatu ruum on laetud elektriseadmetest tekkinud vibratsioonide ja elektromagnetilise väljaga.

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Unsplash/Dan Gold

Seitse kodust asja, mis sind uniseks muudavad (1)

Pimedal ajal toodab aju rohkem und soodustavat hormooni nimega melatoniin. Seetõttu on ka meie üldine energiatase talviti keskmisest madalam. Kui aga tunned, et sooviksid hoopis karu kombel talveunne vajuda, tasuks kõigepealt veenduda, et meie kodu poleks põhjus, mis meid uniseks muudab.

Moodne Kodu 11.01.2020
Фото: Shutterstock

Viis sisustusviga, mis annavad interjöörile odava ilme

Kui soovid oma elamisele luksuslikumat ilmet anda või plaanid korterit müügi jaoks pisut värskendada, siis ei pea ette võtma keerukaid lahendusi. Tihti annavad interjöörile kõige harmoonilisema ja stiilsema ilme just lihtsad, kuid toimivad lahendused. Kindlasti tasub aga vältida neid viite asja, millega saavutad hoopis vastupidise efekti.

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Kollaaž

VÄRVIPSÜHHOLOOGIA | Milline värv sobib sinu koju kõige paremini?

Koju värve valides lähtume tihti isiklikest eelistustest, mis põhinevad nii teadlikel kui ka alateadlikel valikutel. Ilmselt oleme kõik tajunud olukordi, kus mõnest värvist ümbritsetuna tunneme end kindlalt ja hästi, kuid mõnest teisest seevastu häirituna. Vaata järele, milline värv sobib sinu interjööriga kõige paremini!

Moodne Kodu 11.01.2020
Foto: Shutterstock

Kümme põhilist viga, mida jõuludeks kodu kaunistades tegema kiputakse

Jõulud on paljude jaoks aasta oodatuim püha, sest siis saab panipaikades pikalt seisnud jõuluehted taas välja võtta ja end kodu kaunistades loominguliselt tunda. Tihti kiputakse aga kodu kaunistades dekoreerimisega liiale minema, paigutatakse kuusk valesse kohta või unustatakse mõelda laste või lemmikloomade peale. Või ollakse liialt kinni vanades harjumustes. Siit leiad häid nõuandeid, mida tasuks kodu pühaderüüsse sättides kindlasti arvesse võtta!

Moodne Kodu 11.01.2020