TASUB MINNA: Kingitused endale ja lähedastele DisainiÖÖpäevalt!


TASUB MINNA: Kingitused endale ja lähedastele DisainiÖÖpäevalt!
JõuluDÖÖpäev

Disainiöö ja Ülemiste City korraldavad sõbraliku Jõulu DisainiÖÖpäeva - see on pidupäev täis häid ideid, toredaid inimesi ja ilusaid asju. Meie oma disainerid peavad loenguid ja seminare, osa saab võtta töötubadest, toimub ekskursioon endises Dvigateli tehases, saab kuulata head muusikat ja muidugi nautida ja osta head disaini!

16. detsembril Ülemiste City linnakus Dvigateli hoones (Lõõtsa 6).

●●●

10:00-11:00 Hommikuseminar "Õiguslikud võimalused mittemateriaalse disaini kaitsmiseks" / tasuta

Legal Room õigusbüroo poolt läbi viidavas loengus tutvustatakse mittemateriaalse disaini õiguskaitse võimalusi. Vaatleme, kuidas kaitsa oma õigusi autoriõiguste abil, mida silmas pidada litsentsilepingute sõlmimisel ning milliseid kaitse võimalusi pakub disainilahenduse registeerimine. Ülevaatlikult puudutame ka peamisi erinevusi disainikaitse võimaluste vahel Euroopa Liidus ja USA’s. Lisainfo: info@legalroom.ee

11:00-12:00 Designers Talk / tasuta

Loengusari "Mina olen disainer", kus disainerid tuvustavad oma loomingut läbi õppetundide. Oma loo räägivad: Mare Kelpman (kelpman textile), Kristi Rummel (Disainiosakond), Matti Õunapuu ja Anne-Liis Leht.

12:00-15:00 "Lambi töötuba" Tarmo Luisk

Seotud lood:

Tarmo Luisk on eesti disaini esinimesid, alati naerusuine ja rohkete tunnustustega pärjatud lambidisainer aitab mõista ühe valgusti hingeelu ning tema juhendamisel on harukordne võimalus valmistada endale päris oma lamp. Kohti töötoas: 10. Osavõtt: 25 €. Registreerimine ja lisainfo: info@estoniandesignhouse.ee

13:00-14:00 Tagasivaatav film Disainiöö_10 / tasuta

Autoriteks on Ene Läkk ning Janek Karakats. Heidame kiire pilgu festivali ajalukku.

15:00-16:00 Kiirkohtumine Ilona Gurjanovaga (Eesti Disainerite Liidu esinaine ja Disainiöö peakorraldaja). Arutelu küsimuste-vastuste vormis. / tasuta

15:00-17:00 Nahast käepaela töötuba

Ise tehtud ese või kink on personaalne ja tulnud hingest, kätkeb emotsiooni. Kui tunned, et käepael on midagi, mis sobiks kingisaajale, kuid tahaksid lisada sellele oma loo, siis on see töötuba just õige, kust osa võtta. Nii on võimalus teha kallile inimesele kink, mis on mõeldud justnimelt talle.

Töötoa juhendajaks on Stella koos abilistega. Lisaks meisterdamisele räägitakse naha kui materjali omadustest ja iseärasustest, saab piiluda nahadisaini telgitagustesse ning tutvuda lähemalt loomingulise protsessiga. Kohapeal olemas kõik vajalikud vahendid ja nahkade värvivalik.
Töötuba kestab ligikaudu kaks tundi. Osalustasu on 25 € (hõlmab ühe käepaela meisterdamist, iga järgmise eest lisandub 5 € materjali eest). Registreerimiseks palun saada e-mail aadressile design@stellasoomlais.com. Peale registreerimist saadame info osalustasu maksmise kohta. Kui mingil põhjusel siiski osaleda ei saa, on võimalik hiljem valida endale käepael valmistoodete hulgast.

16:00-17:00 Loeng "Disain avalikus ruumis" Veronika Valk / tasuta

16.30-17.15 Ekskursioon Ülemiste Citys (vana Dvigateli tehas) / tasuta

Ülemiste City on kasvav ärilinnak Tallinna Lennujaama kõrval, endise Dvigateli tehase alal. Ülemiste Cityt on nimetatud IT-ettevõtete suure kontsentratsiooni tõttu Eesti Silicon Valley'ks. 20. sajandil oli linnaku alal Dvigatel, üks Eesti suuremaid ja tähtsamaid tehaseid. Nõukogude ajal oli Dvigatel NSVLi aatomitööstuse eksperimentaaltehas. Dvigatelis on ehitatud ka lennukeid ja tsaariajal valmisid siin tuhanded vagunid Vene keisririigi raudteedele.
Registreerimine Kristo Siig, kristosiig@gmail.com

17:00-20:00 EDL jõuluoleng / kinnine üritus

●●●

10:00-18:00 Eesti Disaini Jõulu Shop

Esindatud on Eesti palavalt armastatud disainerid nagu Monika Järg, Stella Soomlais, Piret Loog, Mare Kelpman, KAUN, Joti Knot, Reet Aus, AnnKris Glass, Tarmo Luisk, Bold Tuesday, Kärt Ojavee, Pavel Sidorenko, NVBYK, Anni Varm ja paljud teised. Kõrvuti on uued noored tegijad ja elavad legendid. Hoolikalt valitud ja kohalike disainerite loodud ning valdavalt kohalike ettevõtete poolt valmistatud toodete läbivaks omaduseks on ehedad põhjamaised jooned ja naturaalsed materjalid. Valikus aksessuaarid, tekstiilid, kodusistust, graafikat, ökokosmeetikat jne

Pop-up poodi vahendab Eesti Disaini Maja. Positiivne emotsioon garanteeritud!

10:00- 18:00 Eesti Moedisain "Mantlite eri"

Teie ees on lai valik Eesti moeloojate mantleid nii naistele, meestel, kui ka lastele. Esindatud on uhke nimekiri, kes ilmselt pikemat tutvustus ei vaja: Reet Aus, Mare Kelpman, Ivo Nikkolo, KÄT, #JoNurm, Kalamaja Printsess, Pungits, Liina Viira, Whitatile jne.

  • Programm: Designers Talk, Workshops & Eestid Disaini JõuluShop jne.
  • Kava täieneb jooksvalt!