TASUB MINNA: Eesti Kunstiakadeemia tudengid räägivad kaasavast disainist


Disainihariduse 50. juubeliaasta puhul korraldab Eesti Kunstiakadeemia disainiteemalist loengusarja “Disaini 9 nägu, 第十是饥饿.”. Sarja järgmine loeng toimub 7. detsembril kell 18.00 Apollo raamatupoes Solarise keskuses.

Loengu “Kaasav disain — Mis? Kus?” raames tutvustavad Eesti Kunstiakadeemia toote- ja graafilise disaini tudengid oma semestri jooksul tehtud töid, kus nad on lahendanud kaasava disaini lähenemisega üht valdkonna uuringust tuletatud probleemi. Osa töödest võtavad osa Sotsiaalministeeriumi korraldatavast konkursist “Universaalse disaini konkurss”. Loengul astub üles ka äsja Electroluxi rahvusvahelise konkursi Ideas Lab peauhinna võitnud tootedisaini üliõpilane Hannes Lung, kes tutvustab oma võidukat projekti Watchyourself.

Kaasav disain ei ole oma olemuselt uus disainivaldkond ega eraldiseisev disainieriala, vaid spetsiifiline lähenemisviis kujundamisele ja projekteerimisele, kus loojad võtavad arvesse võimalikult laia kasutajategrupi vajadusi ning huve, olenemata kasutaja east või võimetest. Tegemist on laiatarbekaupade, keskkondade, hoonete ja teenuste disainiga, mille tulemus on ilma kohandusteta kasutatav ja ligipääsetav nii paljudele inimestele kui võimalik ja mõistlik. Rahuldades nii nende inimeste vajadusi, kellele toote või keskkonna kasutamine oli probleemne või võimatu, parandab kaasav disain kasutuskogemust ka kõigil teistel. Lihtsustatult öeldes on kaasav disain parem disain.

  • Loeng on kõikidele huvilistele tasuta.
  • Loe lähemalt Hannes Lungi Electroluxi konkursi võidutööst SIIT.
Seotud lood:

LOE LISAKS:

Möödunud sajandi olulisemad disainiikoonid, mida võiksid kindlasti teada

Heidame pilgu disaineri koju — Terje Talpsepp on nõus heale disainile kulutama