Täna on kaduneljapäev: korista kodu, istuta taimi ja vabane liigsest kolast!

Vasta küsimusele
Täna on kaduneljapäev: korista kodu, istuta taimi ja vabane liigsest kolast!
Foto Jason Leung / Unsplash

Vanal ajal elati kuufaaside järgi ja kaduneljapäev oli päev, mil rohiti, istutai ümber taimi ja lõigati puid, mille kasvu sooviti pidurdada. Kaduneljapäeval ümber istutatud taimed kasvatavad alla tugevad juured. Kodus tegeleti hoolsasti koristamisega nii füüsiliselt kui ka energeetiliselt. Meie esivanemad olid rohkem ühenduses loodusega ja teadsid, kuidas erinevadi puhastusrituaale läbi viia.

Tänane päev sobib suurepäraselt nii koristamiseks kui ka suurpuhastuseks — kaduneljapäeval pühitud tolm ja koristatud mustus peaks pikemaks ajaks majapidamisest kaduma. Tolmu võta nii nii, et saad võimalikult palju kätte, sest siis saab uus energia liikuma hakata. Koristamise käigus vaata üle kõik toanurgad. Ukse taha asetatud seisma jäänud asjad tähendavad seisvat energiat, seepärast peavad kõik uksetagused olema vabad ja puhtad.

Foto: Alezia Kazantceva / Unsplash

Tänane päev on ideaalne ülearuste-mõttetute asjade äraviskamiseks, siis ei tule kola nii kiiresti sinu juurde tagasi. Võta täna ette garaaži, keldri, sahvri või mõne teise ammu koristamata ruumi korrastamine. Kui asju pole kuhugi korralikult ladustada, siis kas on neid mõtet üldse koguda?

Foto: Unsplash


Seotud lood:

Vaata üle nõud ja viska ära katkised ja praegunenud nõud, ka need takistavad energia liikumist. Muidugi kui tegu pole just kallite mälestusemetega või hinnalise portselanserviisiga — need jäta ikka alles, sest sealt tulevad head mälestused ja emotsioonid.

Foto: Paul / Unsplash


Usutakse sedagi, et sel päeval pesu pestes jääb see puhtam, säravam ja valge pesu valgem.

Aias võiks ette võtta võsa- ja umbrohutõrje — pidurdab juurdekasvu. Samas on aga hea aeg taimi istutada, sest soodustavat taime arengut.

Kindlasti on kaduneljapäevad teretulnud ka tänapäeva moodsas kodus. Leia see aeg ja vii vana kola välja või anna ära. Kodu saab uue hingamise! Päeva lõpus puhastu ise — mine vanni ja kümble ning too vaasi värsked lilled.

Foto: Felicity Brown / Unsplash

Allikas: Hingepeegel.ee

LOE VEEL:

Seitse kasulikku nippi, mille abil kulub koristamisele poole vähem aega

FENG SHUI: Millest saab alguse heaolu sinus endas ja sinu kodus?

Millised aiatööd tuleb ette võtta septembrikuus