SUUR ÜLEVAADE | Milliseid värve, materjale ja mööblit soosib 2018. aasta vannitoas

 (2)
SUUR ÜLEVAADE | Milliseid värve, materjale ja mööblit soosib 2018. aasta vannitoas
Foto: Shutterstock

Värskeid vannitoasuundumusi iseloomustab eklektika ning erinevate stiilide ja materjalide segamine. Disainerid, kes on algaval hooajal loovamad kui kunagi varem, julgustavad meidki oma kodus väljendusrikkamalt mõtlema. Kes ei ole seni leidnud julgust teostada oma tõelisi unistusi, võib seda 2018. aastal teha, sest tundub, et suunad vannitoakujunduses soosivad ka kõige pöörasemaid ideid!

Viimistlus ja materjalid

2018. aasta vannitoatrende iseloomustab tehnoloogia ja looduse ühtesulavus. Erinevate materjalide valik ning arvukad vihjed erinevatele ajastutele ja stiilidele muudavad vannitoa sisustamise põnevaks protsessiks. Populaarseteks materjalideks on bambus ja hele puit. See aga ei tähenda, et vannitoad oleksid üdini maalähedased. Glamuuri ja 1960ndate stiili eeskujusid võib tuleval aastal märgata geomeetriliste kujunditega põrandaplaatidel. Värvitoonid on jällegi laenatud dramaatilisest juugendist ja art deco’st. Näha saab hüpnootilisi lillasid ja sügavaid rohelisi, aga ka pärlikarva valgeid ja beeže toone. Samuti tervitab uus aasta sinist ja seda küllaltki laias spektris.

Sellist liberaalsust, nagu seda toob 2018. aasta, ei ole vannitoatrendide puhul ammu täheldatud. Võimalik, et sisustusmaailm on väsinud möödunud kümnendi lihtsatest ja minimalistlikest vormidest ning hallidest-valgetest värvidest. Kes soovib, võib nüüd oma vannitoa lausa vikerkaarevärvidesse rüütada, sest ka muinasjuttudest ja legendidest inspireeritud fantaasiaküllased lahendused on igati au sees.

Seotud lood:

Moes on ka eritoonilised betoonpõrandad, mis tekitavad vannitoas rahuliku tunde ja lisavad ruumile tööstuslikku stiili. Betooni karget ja karmi väljanägemist aitavad pehmendada toataimed. Sisustusaksessuaaride asemel tasubki uuel aastal teha ruumi taimedele, mis niisket ja hämarat miljööd taluvad.

Trendikad on ka erinevad looduslikud materjalid, mistõttu kivi kasutamine vannitoas on igati teretulnud. Näha saab põnevaid katsetusi ja eksperimente — miks mitte tuua oma vannituppa näiteks merekivid.

Mis puudutab segisteid ja kraane, siis jätkuvalt lööb laineid messing.