Sul on lemmikloom? Need stiilsed toalilled on lemmikule ohutud


Sul on lemmikloom? Need stiilsed toalilled on lemmikule ohutud
Tömbileheline peperoomia. Foto Shutterstock

Tihtipeale ei oska aimatagi, et toalill võib lemmikule ohtlik olla. Siiski on toataimi, mis on kassidele ja koertele ohutud, kuid ka mõned mittemürgised taimed ei pruugi lemmikule hästi mõjuda — näiteks kui ta selle kogemata alla neelab. Alati on kasulik kohaliku taimekasvataja või loomaarsti käest üle küsida, kas konkreetne taim on ikka lemmikloomale ohutu. Toome välja kuus taime, mis aitavad luua lemmikloomasõbraliku interjööri.

Tups-rohtliilia

Tups-rohtliilial on pikad teravatipulised lehed, mis loovad dramaatilise efekti, ilma et need seejuures ruumis liigselt domineerima hakkaksid. See taim kasvab kenasti ka ripptaimena ja kasvatab rippuvaid tütartaimi, mis teevad sellest ideaalse amplitaime. Tups-rohtliiliad eelistavad kasvada akna lähedal päevavalguses. Kastmiskordade vahel tuleks lasta mullal kergelt läbi kuivada, mis tähendab seda, et midagi hullu ei juhtu ka siis, kui sul kastmine teinekord pisut pikemaks ajaks meelest läheb!

Südajalehine nerfoleep “Duffii”

Oma väikeste kaardus lehevarte ja nööpe meenutavate lehtedega on see taim ideaalne aktsent riiulisse või lauale. Enamasti ei kasva ta kõrgemaks kui 30 sentimeetrit. Südajalehise nefroleepi kaarduv vorm ja õrnad lehekesed sobivad imekenasti rippamplisse. Samas on ka lihtne terrakotapott selle õrna, kuid pilkupüüdva taime jaoks suurepäraselt sobiv kasvunõu. Nefroleep armastab hämaramat või keskmise valgusega kasvukohta ning selle muld peaks kogu aeg niiske olema, samas tuleb vältida taime ülekastmist.

Seotud lood:

Kuldviljakpalm

Kuldviljakpalm on turvaline valik. See on taim, mida võib uhkusega suures potis demonstreerida (näiteks metallist lillepotis). Mis võiks olla veel paremaks pilgupüüdjaks ruumis!

Kuldviljakpalm on tuntud oma õhku puhastavate omaduste poolest ning teda on küllaltki lihtne hooldada. Oluline on taime mitte üle kasta — kasta tuleks alles siis, kui muld pealispinna all kuivana hakkab tunduma. Mis puutub valgusesse, siis on kulub ära hea soovitus, kuidas kuldviljakpalmi tasapisi siseruumi valgusega harjutada — kõigepealt hoia palmi mõned nädalad õues poolvarjulises kohas, seejärel too ta sisse oma püsivasse hästi valgustatud asukohta.

Tömbileheline peperoomia

See on taim, mis sobib hästi pisematesse pottidesse ja oleks säravalt stiilne — läikiv ja silmatorkav, kuid vajab seejuures väga vähe hoolt. Selle vahajad ümmargused lehed annavad talle omapärase sära ja vormi, sobides ideaalselt ükskõik millisesse sinu valitud istutuspotti. Tömbilehelistele peperoomiatele meeldib valgusrikas kasvukoht, kuid mitte otsene päikesepaiste. Kuna neid on väga kerge üle kasta, siis püüa end selles osas pisut tagasi hoida. Tegelikult mõjub sellele vähenõudlikule taimele isegi hästi, kui lasta muld kastmiste vahel peaaegu täielikult läbi kuivada.

Käändbokarna ehk hobusesabapalm

Alt jämenenud võimas tüvi ja uhke sasipäine lehekroon annavad rahvasuus tabavalt hobusesabapalmiks kutsutud käändbokarnale iseloomuliku skulptuurilaadse välimuse. Raske on ette kujutada hobusesabapalmist jõulisema ilmega taime. Ehk seetõttu võibki teda moodsates elutubades nii tihti kesksel kohal leida …

Käändbokarna eelistab hästi valgustatud kasvukohta ja vajab kastmist vaid korra nädalas või iga kahe nädala tagant. Ta näeb kena välja nii uhkes üksinduses kui ka grupina. Ruumile troopilisema ilme andmiseks võid istutada terve rivi hobusesabapalme, need loovad mõnusa merekuurortile omase õhkkonna.

Maranta

Viimasena, kuid mitte vähem tähtsana, on nimekirjas maranta, mis tõmbab pilku oma peenemustriliste lehtedega, mis uhkeldavad erinevate sügavroheliste toonide ja roosade detailidega. Marantale meeldib poolvarjuline kasvukoht ning oluline on hoida muld pidevalt niiskena, kuid mitte liiga märjana. Samuti tasub vältida otsest päikesepaistet, selle toimel muutub taime lehestik tuhmiks. Kas püüad otsustada, kuidas marantat ruumis kõige paremini esile tuua? Lähtu sellest, et pott, mille sa valid, pilku taime võrratutelt lehtedelt kõrvale ei viiks. Teinekord on lihtne valik kõige parem valik!

LOE VEEL:

Need on kõige mürgisemad toataimed meie kodus

12 taime, mis sobivad magamistuppa ja aitavad uinuda

Milline toataim sobib sinu tähtkujuga kõige paremini?